NAJNOVIJE
Na današnji je dan mučki ubijen na Ovčari Siniša Glavašević

U znak sjećanja na Sinišu Glavaševića, novinara, urednika, ratnog izvjestitelja i književnika koji je na današnji dan prije 27 godina mučki ubijen na Ovčari, ravnateljica Gradske knjižnice Vukovar Jelena Miškić i direktor Hrvatskoga radija Vukovar Robert Rac, u prisutnosti djelatnika HRV-a, položili su vijenac i zapalili svijeću podno njegove spomen biste u holu zgrade HRV-a.

(Utorak, 20 Studeni 2018 13:05)
Obilježena 27. obljetnica stradanja na Veleprometu

U dvorištu Veleprometa obilježena je 27. obljetnica stradanja Vukovaraca na tome mjestu.Riječ je o najvećem koncentracijskome logoru u Europi poslije Drugoga svjetskoga rata u kojemu su mučeni i ubijani vukovarski branitelji i civili koji su bili zatočeni na tome mjestu nakon pada Vukovara 1991. godine.

(Utorak, 20 Studeni 2018 12:45)
Enna Vukovar – Mladost 1:3

Ekipa Mladosti je daleko najjača ekipa prvenstva, u šest kola ostvarili su šest pobjeda bez izgubljenog seta. U Vukovar su došli kao favoriti. Međutim, prvi set dobila je Enna Vukovar 25:18. Druga dva seta dobila je Mladost bez većih problema 15:25 i 13:25. U četvrtom setu gledali smo ponovno odličnu Ennu Vukovar koja je imala prednost od 5 poena ali tada slijede dvije greške i dva servisa u mrežu, dovoljno da ekipa kao što je Mladost to kazni. Mladost je prešla u vodstvo ali se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj je Mladost bila bolja dobivši četvrti set 25:19. Iako je Enna Vukovar izgubila utakmicu, ostaje joj utjeha da su igrale dobro i da su jedina ekipa koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva Mladosti uzela set.

Rezultati 7. kola: Marina Kaštela – Kaštela Cemex 0:3, Olimpik – Rijeka 3:1, Brda – Poreč 3:0, Enna Vukovar – Mladost 1:3. 

Poredak:

  1. Mladost 21

  2. Olimpik 15

  3. Rijeka CO 14

  4. Kaštela Cemex 10

  5. Brda 8

  6. Enna Vukovar 6

  7. Poreč 6

  8. Marina Kaštela 4

U sljedećem kolu Enna Vukovar će ugostiti ekipu Poreča, a u ostalim susretima igrat će Kaštela Cemex – Mladost, Brda – Rijeka i Olimpik – Marina Kaštela

(Utorak, 20 Studeni 2018 12:12)
Medveščak – Borovo 30:28

Rukometaši Borova nisu uspjeli prekinuti niz loših rezultata, ali za razliku od prijašnjih utakmica koje su gubili velikom razlikom sada su ti zaostaci znatno manji i sve su bliže osvajanju bodova.  Potvrdu vračanja u formu imat će z sljedećem kolu protiv četvrte ekipe prvenstva Ivanića.

Rezultati 10. kola: Prelog – Moslavina 28:28, Osijek – Metalac 26:19, Medveščak – Borovo 30:28, Ivanić – PPD Zagreb 29:26, Đakovo – Vidovec 28:19, Viro Virovitica – Bjelovar 28:31, Maksimir Pastela – KTC 29:31.

Poredak:

  1. Bjelovar 16

  2. Viro Virovitica 15

  3. KTC 14

  4. Ivanić 14

  5. Osijek 13

  6. Maksimir pastela 11

  7. Medveščak Zagreb 9

  8. Moslavina 9

  9. Metalac 8

  10. Prelog 8

  11. PPD Zagreb 2 7

  12. Vidovec 6

  13. Đakovo 4

  14. Borovo 2

Parovi 11. kola: PPD Zagreb 2 – Đakovo, Borovo – Ivanić, Metalac – Medveščak Zagreb, Moslavina – Osijek, KTC – Prelog, Bjelovar – Maksimir Pastela, Vidovec – Viro Virovitica.

(Utorak, 20 Studeni 2018 08:58)
Oriolik - Vukovar 1991 4:2

U borbi za bodove Vukovar 1991 igrao je važnu utakmicu u Oriovcu ali nije uspio doći do bodova. Poveli su domaćini u '22 pogotkom Josipa Majstorovića, na 2:0 povisio je Mirza Jašarević u '38. Svojim drugim pogotkom u posljednjim trenucima prvog poluvremena Josip Majstorović dovodi Oriolik u vodstvo od 3:0. Nadu Vukovaru donose svojim pogocima Ivan Plum u '59 i Dino Brajković u '67 za rezultat 3:2. Sve je dvojbe otklonio Goran Jurić pogotkom u '86 za 4:2. Vukovaru 1991 ostaje u posljednjoj utakmici protiv trećeplasiranog Belišća tražiti bodove i hvatati priključak za ekipama iz donjeg dijela tablice kako bi što ravnopravnije ušli u proljetnu utrku za ostanak u ligi.

Rezultati 14. kola: Oriolik – Vukovar 1991 4:2, Belišće – Mladost 3:1, Slavija – Zrinski (J) 0:0, Sloga NG – Bedem 1:1, Cibalia – Vihor 3:0, Čepin – Slavonija 3:0, Bjelovar – Koprivnica 3:2, Croatia Đakovo – Marsonia 1:1.

Poredak:

  1. Cibalia, Vinkovci 34

  2. Čepin, Čepin 31

  3. Belišće, Belišće 26

  4. Vihor, Jelisavac 23

  5. Oriolik, Oriovac 23

  6. Zrinski, Jurjevac 22

  7. Sloga, Nova Gradiška 22

  8. Marsonia, Slavonski Brod 18

  9. Bedem, Ivankovo 16

  10. Croatia, Đakovo 16

  11. Mladost, Ždralovi 15

  12. Slavija, Pleternica 14

  13. Slavonija, Požega 14

  14. Bjelovar, Bjelovar 14

  15. Koprivnica, Koprivnica 12

  16. Vukovar 1991, Vukovar 11

Parovi 15. kola: Marsonia – Oriolik, Koprivnica – Croatia Đakovo, Slavonija – Bjelovar, Vihor – Čepin, Bedem – Cibalia, Zrinski J – Sloga NG, Mladost – Slavija, Vukovar 1991 – Belišće.

(Utorak, 20 Studeni 2018 08:43)
Graničar predvodi Međužupanijsku nogometnu ligu Slavonije i Baranje

Rezultati 13. kola: Višnjevac – Kutjevo 2:2, Šokadija – Jadran 4:0, Vuteks Sloga – Graničar 1:2, Borac (B) – Darda 2:0, Radnički – Hajduk 0:2, Otok – NAŠK 2:0, Borac (KV) – Željezničar 6:0.

Poredak:

1. Graničar, Županja 28

2. Kutjevo, Kutjevo 25

3. Otok, Otok 24

4. Radnički, Mece 24

5. Borac, Kneževi Vinogradi 23

6. Hajduk, Pakrac 22

7. Vuteks-Sloga, Vukovar 22

5. Otok, Otok 21

6. Borac, Kneževi Vinogradi 20

7. Hajduk, Pakrac 19

8. NAŠK, Našice 18

9. Darda, Darda 17

10. Šokadija, Babina Greda 17

11. Višnjevac, Višnjevac 16

12. Borac, Bobota 11

13. Željezničar, Slavonski Brod 5

14. Jadran, Gunja 2

(Utorak, 20 Studeni 2018 08:41)
Dilj je jesenski prvak 1. Županijske nogometne lige Vukovarsko srijemske
  1. Županijska nogometna liga Vukovarsko-srijemska

Rezultati 15. kola: Negoslavci – Slavonija 1:0, Borac D – Dilj 0:2, Fruškogorac – Slavonac K 0:1, Zrinski – Mladost V 2:1, Sladorana – Bršadin 4:2, Slavonac G – Vidor Matijević 1:1, HAŠK Sokol – Vrbanja 1:0, Tomislav – Borinci 0:0.

Poredak:

  1. Dilj, Vinkovci 35

  2. Borinci, Jarmina 33

  3. Slavonac, Komletinci 29

  4. HAŠK Sokol, Stari Jankovci 26

  5. Sladorana, Županja 25

  6. Zrinski, Bošnjaci 23

  7. Slavonac, Gradište 22

  8. Vrbanja, Vrbanja 21

  9. Slavonija, Soljani 18

  10. Vidor-Matijević 18

  11. Negoslavci, Negoslavci 17

  12. Tomislav, Cerna 16

  13. Mladost, Vođinci 15

  14. Fruškogorac, Ilok 13

  15. Bršadin, Bršadin 12

  16. Borac, Drenovci 9

(Utorak, 20 Studeni 2018 08:36)

U Iloku otvoren 25. Festival glumca

arhiva arhiva Foto: HRV

Svečanošću otvorenja u Slovačkom domu, nakon koje je izvedena predstava „Ćiro“, Udruge za promicanje kulture NALA iz Zagreba, Antonia Gabelića i Tarika Filipovića, a u režiji i izvedbi Tarika Filipovića, u Iloku je u subotu započeo 25. Festival glumca tijekom kojega će do 20. svibnja u vukovarsko-srijemskim gradovima Iloku, ovogodišnjem domaćinu festivala, Vinkovcima, Vukovaru, Županji i Otoku, biti izvedeno 20 predstava koje je izabrala izbornica Nada Abrus.

Predsjednica Hrvatskog društva dramskih umjetnika (HDDU) Perica Martinović iskazala je radost što će glumci i ove godine dijeliti glumačko umijeće nastupajući po gradovima Vukovarsko-srijemske županije. Vukovarsko-srijemski župan Božo Galić kazao je kako već četvrt stoljeća glumci dolaze u gradove Vukovarsko-srijemske županije donoseći građanima najistočnije hrvatske županije radost glume i kazališne umjetnosti. Govorila je i gradonačelnica Iloka Marina Budimir izrazivši zadovoljstvo što Ilok ima priliku i ove godine ugostiti glumce te im iskazati gostoljubivost i zahvalnost za odigrane predstave, javlja Hina.

Domaćica 25. Festivala glumca je nacionalna prvakinja Branka Cvitković, a sve izvedbe pratit će ocjenjivački stručni sud u kojem se nalaze glumice Tatjana Bertok-Zupković s Umjetničke akademije u Osijeku i Hana Hegedušić iz Hrvatskoga narodnoga kazališta u Varaždinu te umirovljeni član ansambla Zagrebačkoga gradskoga kazališta Komedija, Vinko Kraljević. Oni će dodijeliti osam nagrada svojim kolegama za najbolja umjetnička dostignuća, a nagrade će biti dodijeljene posljednjeg festivalskog dana.

U sklopu 25. Festivala glumca biti će izvedeno 20 ponajboljih predstava iz prošlogodišnje kazališne produkcije hrvatskih kazališta iz Dubrovnika, Karlovca, Koprivnice, Osijeka, Splita, Šibenika, Velike Gorice, Virovitice, Zadra i Zagreba.

U popratnom dijelu festivala, uz tradicionalne priredbe, Dan domaćice, Glumci pjesnici i Glumačko sijelo, održat će se i Treći Susret akademija na kojem će se ispitnim produkcijama predstaviti studenti Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu, kao i umjetničkih akademija iz Osijeku i Splitu.
Uoči svečanosti otvorenja, u predvorju Slovačkog doma otvorena je retrospektivna izložba fotografija vinkovačkog fotografa Dražena Bote "25 godina Festivala glumca", koja će, osim u Iloku, biti postavljena za vrijeme trajanja Festivala u predvorju i u Domu kulture Otok, Hrvatskom domu Vukovar, Dvorani Mladost u Županji te Gradskom kazalištu "Joza Ivakić“ Vinkovci.

Pročitano 549 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Kultura i tradicija

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija