Na današnji je dan mučki ubijen na Ovčari Siniša Glavašević

U znak sjećanja na Sinišu Glavaševića, novinara, urednika, ratnog izvjestitelja i književnika koji je na današnji dan prije 27 godina mučki ubijen na Ovčari, ravnateljica Gradske knjižnice Vukovar Jelena Miškić i direktor Hrvatskoga radija Vukovar Robert Rac, u prisutnosti djelatnika HRV-a, položili su vijenac i zapalili svijeću podno njegove spomen biste u holu zgrade HRV-a.

(Utorak, 20 Studeni 2018 13:05)
Obilježena 27. obljetnica stradanja na Veleprometu

U dvorištu Veleprometa obilježena je 27. obljetnica stradanja Vukovaraca na tome mjestu.Riječ je o najvećem koncentracijskome logoru u Europi poslije Drugoga svjetskoga rata u kojemu su mučeni i ubijani vukovarski branitelji i civili koji su bili zatočeni na tome mjestu nakon pada Vukovara 1991. godine.

(Utorak, 20 Studeni 2018 12:45)
Enna Vukovar – Mladost 1:3

Ekipa Mladosti je daleko najjača ekipa prvenstva, u šest kola ostvarili su šest pobjeda bez izgubljenog seta. U Vukovar su došli kao favoriti. Međutim, prvi set dobila je Enna Vukovar 25:18. Druga dva seta dobila je Mladost bez većih problema 15:25 i 13:25. U četvrtom setu gledali smo ponovno odličnu Ennu Vukovar koja je imala prednost od 5 poena ali tada slijede dvije greške i dva servisa u mrežu, dovoljno da ekipa kao što je Mladost to kazni. Mladost je prešla u vodstvo ali se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj je Mladost bila bolja dobivši četvrti set 25:19. Iako je Enna Vukovar izgubila utakmicu, ostaje joj utjeha da su igrale dobro i da su jedina ekipa koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva Mladosti uzela set.Enna Vukovar Mladost5 objavljeno

Rezultati 7. kola: Marina Kaštela – Kaštela Cemex 0:3, Olimpik – Rijeka 3:1, Brda – Poreč 3:0, Enna Vukovar – Mladost 1:3.

8. Marina Kaštela 4

U sljedećem kolu Enna Vukovar će ugostiti ekipu Poreča, a u ostalim susretima igrat će Kaštela Cemex – Mladost, Brda – Rijeka i Olimpik – Marina Kaštela

(Utorak, 20 Studeni 2018 12:12)
Medveščak – Borovo 30:28

Rukometaši Borova nisu uspjeli prekinuti niz loših rezultata, ali za razliku od prijašnjih utakmica koje su gubili velikom razlikom sada su ti zaostaci znatno manji i sve su bliže osvajanju bodova.  Potvrdu vračanja u formu imat će z sljedećem kolu protiv četvrte ekipe prvenstva Ivanića.

Rezultati 10. kola: Prelog – Moslavina 28:28, Osijek – Metalac 26:19, Medveščak – Borovo 30:28, Ivanić – PPD Zagreb 29:26, Đakovo – Vidovec 28:19, Viro Virovitica – Bjelovar 28:31, Maksimir Pastela – KTC 29:31.

14. Borovo 2

Parovi 11. kola: PPD Zagreb 2 – Đakovo, Borovo – Ivanić, Metalac – Medveščak Zagreb, Moslavina – Osijek, KTC – Prelog, Bjelovar – Maksimir Pastela, Vidovec – Viro Virovitica.

(Utorak, 20 Studeni 2018 08:58)
Oriolik - Vukovar 1991 4:2

U borbi za bodove Vukovar 1991 igrao je važnu utakmicu u Oriovcu ali nije uspio doći do bodova. Poveli su domaćini u '22 pogotkom Josipa Majstorovića, na 2:0 povisio je Mirza Jašarević u '38. Svojim drugim pogotkom u posljednjim trenucima prvog poluvremena Josip Majstorović dovodi Oriolik u vodstvo od 3:0. Nadu Vukovaru donose svojim pogocima Ivan Plum u '59 i Dino Brajković u '67 za rezultat 3:2. Sve je dvojbe otklonio Goran Jurić pogotkom u '86 za 4:2. Vukovaru 1991 ostaje u posljednjoj utakmici protiv trećeplasiranog Belišća tražiti bodove i hvatati priključak za ekipama iz donjeg dijela tablice kako bi što ravnopravnije ušli u proljetnu utrku za ostanak u ligi.

Rezultati 14. kola: Oriolik – Vukovar 1991 4:2, Belišće – Mladost 3:1, Slavija – Zrinski (J) 0:0, Sloga NG – Bedem 1:1, Cibalia – Vihor 3:0, Čepin – Slavonija 3:0, Bjelovar – Koprivnica 3:2, Croatia Đakovo – Marsonia 1:1.