NAJNOVIJE
Zagrebačka filharmonija nastupila druge večeri Vukovarskog festivala komorne glazbe

Nastupom Zagrebačke filharmonije nastavljen je 20.Vukovarski festival komorne glazbe. Koncert pod ravnanjem Davida Danzmayra održan je u perivoju dvorca Eltz, a osim djela B.Bersa i I.pl. Zajca, Zagrebačka je filharmonija izvela i Beethovenovu 3.simfoniju u Es-duru, opp.55 Eroicu. Romancu Zrinjskog iz opere Nikola Šubić Zrinjski otpjevao je bariton Ljubomir Puškarić.

(Srijeda, 19 Rujan 2018 12:20)
Prometna policija provodi akciju EDWARD

Prometna policija PU vukovarsko-srijemske provodi akciju kojom se želi ostvariti da dan protekne bez smrtno stradalih osoba u prometu, a kako bi se to ostvarilo prometna policija će pojačati preventivno-represivne aktivnosti na svim prometnicama Vukovarsko-srijemske županije, kroz suzbijanje najtežih prekršaja u prometu koji su najčešći uzročnici prometnih nesreća sa smrtnim posljedicama - alkohol i brzina.

(Srijeda, 19 Rujan 2018 11:37)
Novaković petu godinu zaredom pobjednik Teniske Piramide Vukovar

Proteklog vikenda, na terenima teniskog kluba Borovo Naselje uspješno je održan završni turnir teniske lige za rekreativce "Teniska Piramida Vukovar", čime je i službeno završila šesta po redu sezona ovog izuzetno uzbudljivog i zanimljivog natjecanja. Sezona je počela u svibnju, nastupilo je 50-ak tenisača-rekreativaca iz Vukovara i okolice, i nakon niza uzbudljivih mečeva stigao je Masters turnir na kojemu se razigravalo za titulu vladara rekreativnog tenisa u Vukovaru. Na Masters turniru snage je odmjerilo 16 najboljih igrača regularnog dijela sezone, igralo se na izrazito visokoj razini, a na kraju se ipak morao proglasiti pobjednik. U velikom finalu Damir Novaković svladao je mladog Antu Vukovića rezultatom 7-6 6-2, i tako se već petu godinu za redom okrunio titulom prvaka. Na trećem mjestu završio je Adrian Hutz, koji je u borbi za treće mjesto za protivnika imao Gorana Cerića. Organizatori Goran Blažević i Goran Cerić iznimno su zadovoljni i ponosni što se ovaj pozitivni sportski kolektiv širi i jača iz godine u godinu. Isto tako, pozivaju sve ljubitelje rekreativnog tenisa, bez obzira na spol i dob, da se priključe već u idućoj sezoni.

(Srijeda, 19 Rujan 2018 09:08)
Utakmicom protiv nasilja nad ženama

U Vukovaru je održana sjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Vukovarsko-srijemske županije na kojoj je predstavljen plan ovogodišnjeg obilježavanja Nacionalnoga dana borbe protiv nasilja nad ženama. Taj se dan naime u Hrvatskoj obilježava 22.rujna, a u Vukovaru će tim povodom biti odigrana humanitarna nogometna utakmica između HNK Mitnica i HNK Vukovar 1991. Tijekom utakmice prikupljat će se sredstva za rad Sigurne kuće u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

(Utorak, 18 Rujan 2018 15:36)
Završena gradnja i opremanje studentskoga doma u Vukovaru

Studentski dom Leopold u Vukovaru otvorio je vrata građanima i budućim stanarima studentima.

(Utorak, 18 Rujan 2018 13:37)
Francuska upoznaje Vukovar i Slavoniju

Francuski novinar Jean-Louis Tremblais i fotograf Eric Martin na studijskom su putovanju po Slavoniji te su, u organizaciji Turističke zajednice grada Vukovara, posjetili grad na Dunavu. Dio je to projekta Hrvatske turističke zajednice i HTZ-a predstavništva Pariz koji za cilj ima predstaviti ljepote kontinentalnog dijela Hrvatske tržištu koje broji više od 65 milijuna stanovnika.

(Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 15:57)
Rukometni prvoligaš Borovo pobjedom otvorio prvenstvo

Borovo – Metalac 23:22 (15:12)

Borovo: Polchert, Vuković, Šamija, Luketić, Vulić, Franić, Burazin, Radojević, Zatezalo, Šimatić, Žulj Parmačević, Barić, Naletilić, Lasić.

Metalac: Kaldi, Antolković, Finek, Poljak, Katinić, Jurman, Matoić, Svalina, Sertić, Grgurić, Magdić, Gunjača, Henigman.

Svoj prvi nastup u 1. HRL Sjever rukometaši Borova otvorili su pobjedom protiv zagrebačkog Metalca rezultatom 23:22. Borovo je dobro otvorilo utakmicu i nakon početnih 2:2 ostvarena je prednost od 3 gola razlike 8:5. Tu su prednost održali do kraja prvog poluvremena koje je završilo 15:12. Slično se rezultat kretao i u većem dijelu drugog poluvremena a u jednom trenutku Borovo je imalo i vodstvo od pet golova razlike, bilo je 23:18. No tada gosti prave seriju od 4 uzastopna pogotka za konačnih 23:22. Gosti su imali 9 sedmeraca od kojih su realizirali 6, dok su domaćini imali 6 sedmeraca i svi su realizirani. Za Borovo po 5 su pogodaka postigli Vulić, Zatezalo i Šimatić, 2 pogotka su postigli Luketić i Lasić a po 1 Vuković, Franić, Radojević i Naletilić. Za goste Grgurić je postigao 6 pogodaka, Finek, Jurman i Magdić po 3,  Katinić, Svalina i Sertić po 2 dok je Matoić postigao 1 pogodak. U sljedećem kolu Borovo gostuje kod Moslavine koja je u 1. kolu u gostima odigrala 33:33 s PPD Zagreb 2.

(Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 13:05)

HKGD Dunav upriličilo koncert „Lijepom našom kroz pjesmu i ples“

Članovi HKGD Dunav oduševili vukovarsku publiku Članovi HKGD Dunav oduševili vukovarsku publiku Foto: R. Rac

U prepunom Hrvatskom domu Vukovar Hrvatsko kulturno-glazbeno društvo Dunav iz Vukovara upriličilo je svečani godišnji koncert „Lijepom našom kroz pjesmu i ples“ u povodu 151 godina djelovanja i ususret obilježavanju Dana grada Vukovara na kojem su kao posebni gosti nastupili HKUD "Valpovo 1905" iz Valpova. 

- Niz godina članovi HKGD Dunav svome gradu uoči Dana grada poklanjaju veliki godišnji koncert. Naši članovi, oni najmanji kao i veterani uvijek žele nešto pokloniti svome gradu za njegov rođendan, a godišnji koncert Društva najprimjerenija je manifestacija kojom naši sugrađani i svi naši gosti mogu vidjeti bogatstvo kulturne baštine, tradicije, folklora, ali i ujedno sve što smo pripremali u proteklih godinu dana - izjavio je Zlatko Hegeduš, predsjednik umjetničkog odbora HKGD Dunav.
03 ZLATKO HEGEDUS
Zlatko Hegeduš, predsjednik umjetničkog odbora HKGD Dunav

Hegeduš je podsjetio kako će na koncertu izvesti niz slavonskih, bunjevačkih, dalmatinskih, međimurskih i brojnih drugih pjesama i plesova jer će na taj simboličan način povezati kulturnu baštinu cijele Hrvatske, pa i šire budući da je na koncertu izvedeno i Subotičko kolo.

Program koncerta uredili su Zlatko i Dario Hegeduš, a izvođače su pripremile Marija Ams, Marijana Hegeduš, Ana Mrgan, Kristina Hegeduš, Ivana Kramer i Lucija Ljepović.

Koncert je okupio veliki broj naših sugrađana, a u dvorani Hrvatskoga doma Vukovar tražilo se mjesto više.

02 POZORNICA PUBLIKA
U Hrvatskom domu Vukovar tražilo se slobodno mjesto

Ispred Vukovarsko-srijemske županije, koncertu je nazočio prvi zamjenik vukovarsko-srijemskog župana Damir Barna. Rekao je kako je Društvo ponos našega grada, ali i cijele županije, a svojim radom su nadišli okvire grada i županije.

- Iskreno im čestitam na svim uspjesima i želim puno sreće u daljnjem radu, a ja im obećavam da će i u budućnosti imati podršku Vukovarsko-srijemske županije - rekao je Barna.

04 IZ ZRAKA
Koncert je obilovao bogatim i šarolikim programom

Ispred Grada Vukovara koncertu su nazočili predsjednik Gradskog vijeća Grada Vukovara Tomislav Šota,  dogradonačelnica Vukovara Ivana Mujkić i pročelnica Upravnog odjela za kulturu i turizam Grada Vukovara Marina Sekulić.

- Moramo naglasiti da HKGD Dunav jako puno znači za naš grad kao vjerni čuvari hrvatske i slavonske kulturne baštine i tradicije. Izuzetno mi je drago što to sve prenose na mlađe članove kojih je sve više. Sretna sam što sam večeras ovdje i nadam se kako će Društvo organizirati što više ovakvih koncerata - rekla je dogradonačelnica Mujkić, naglašavajući kako Grad Vukovar ima izvrsnu suradnju s Društvom koje sudjeluje u čitavom nizu manifestacije koje Grad organizira, dok Grad rad društva potpomaže kroz redovno sufinanciranje udruga.

05 S PODA
Spoj kulture, baštine i tradicije kojega Društvo njeguje već 151 godinu

Pročelnica Sekulić iskazala je veliko zadovoljstvo što HKGD Dunav postoji duže od stoljeća i pol, a posebno ju veseli što je Društvo opstalo i u ratnim godinama.
- HKGD Dunav čini neizostavni segment u kulturnom i društvenom životu grada na Dunavu. Veselim se što jako puno mladih iskazuje interes za ovakvu vrstu kulturne baštine, što nam jamči da će ovo Društvo opstati i u budućnosti.  
06 PUBLIKA
Publika HKGD Dunav poželjela još puno uspješnih nastupa

Po završetku koncerta oduševljena publika pohvalila je rad Društva i njegovanje tradicijske kulture u Vukovaru, poželjevši im još puno uspješnih nastupa diljem domovine i svijeta.

Pročitano 1232 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Kultura i tradicija

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija