U OBŽ novopozitivno 28 osoba

U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Nastavnom zavodu za javno zdravstvo OBŽ u zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije obrađeno je 333 uzorka od kojih je 28 pozitivno na koronavirus – izvijestio je Stožer civilne zaštite OBŽ.

(Utorak, 18 Svibanj 2021 10:29)
VSŽ: 11 novopozitivnih osoba na virus SARS-CoV-2, preminulo tri osobe

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podatcima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je 11 novih pozitivnih osoba na COVID-19, od kojih je osam pozitivno na PCR testiranju, a tri na brzom antigenom testu.

(Utorak, 18 Svibanj 2021 09:45)
Nove pobjede Vukovara 1991 i Vuteks Sloge

HNK Vukovar 1991 u gostima je pobijedio Slavonac iz Bukovlja 3:0. Dva je pogotka postigao Josip Barišić, a jedan Šimun Škarica. Vuteks Sloga je pobijedila Graničar iz Županje 4:1. Poveli su gosti pogotkom Ivana Kovačevića, a pogotke su Vuteks Slogu postigli su Davor Bratić, Igor Tunjić Lukić, Nikola Kosić i Njegoš Božović. U ostalim susretima 29. kola: Oriolik – Belišće 1:2, NAŠK – Marsonia 0:3, Croatia – Slavija 4:1, Sloga – Bedem 3:0, Valpovka – Čepin 0:0, Slavonija – Vihor 4:0 i Kutjevo – Zrinski 1:0.

Belišće je prvo sa 62 boda, drugi je Vukovar 1991 sa 60, dok je treća Marsonia s 55 bodova. Vuteks Sloga je na 11 mjestu s 36 bodova i sada se u odnosu na predzadnju i zadnju ekipu prvenstva odvojila 8 odnosno 9 bodova.

Do kraja prvenstva je još pet kola, Vukovar 1991 ne ovisi o sebi. Nego mora čekati kiks Belišća ne bi li preuzeo vrh tablice, a pritom ne smije izgubiti niti bod.

18. Slavija Pleternica 27

Raspored 30. kola: Zrinski Jurjevac – Vuteks Sloga, Graničar Županja – NAŠK, Marsonia – Croatia Đakovo, Slavija Pleternica – Oriolik, Belišće – Sloga Nova Gradiška, Bedem – Valpovka, Čepin – Slavonija, Vihor – Slavonac Bukovlje, Vukovar 1991 – Kutjevo.

(Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 19:34)
Volonteri u Gimnaziji izradili učionicu na otvorenom od paleta

PRONI Centar za socijalno podučavanje u suradnji s Gimnazijom Vukovar nastavlja suradnju na razvoju volonterstva i poticanju građanskog aktivizma među mladima. Tako su prošle subote u Gimnaziji  organizirane dvije aktivnosti. O čemu je točno riječ doznajemo od Gorana Jelenića, voditelja Odjela rada s mladima u PRONI centru za socijalno podučavanje Vukovar.

-Na akciji u dvorištu Gimnazije, volonteri su od paleta izradili učionicu na otvorenom te uredili okoliš u svrhu održavanja nastave na otvorenome, ali i drugih aktivnosti poput radionica, roditeljskih sastanaka i sl. Ono što je svakako značajno jeste da su tijekom akcije volonteri naučili nove vještine, posebice one tijekom izrade i sklapanja garnitura od paleta te naučili više o uzgoju bilja u vertikalnim vrtovima. Sudjelovalo je 12 mladih volontera i nekoliko očeva – pojasnio je Jelenić.

Također, s istim je volonterima održana i  radionica s ciljem informiranja volontera o programu Europskih snaga solidarnosti i mogućnostima koje se nude mladima kroz međunarodno volontiranje te poticanja na uključivanje u ovaj program. Radionicu su održali međunarodni volonteri Lorena Trupiano iz Italije i Ignasi Jimenez Fullana iz Španjolske koji borave i volontiraju u PRONI Centru upravo preko ovog programa.

Ove aktivnosti dio su projekta Info centra za mlade Vukovar te projekta Budimo inkluzivni! koje financiraju Grad Vukovar i Europska unija kroz program Europskih snaga solidarnosti.

(Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 16:27)
O zabrani rada nedjeljom raspravljalo se na sjednici GSV-a

Zabrana rada nedjeljom, osim 16 nedjelja u godini, dobra je za hrvatsku obitelj i želimo dobiti potporu za taj potez kroz intenzivan dijalog, izjavio je u premijer Andrej Plenković nakon što je o tome na sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća razgovarao sa sindikatima i poslodavcima, prenosi HINA.

(Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 16:19)
Okrugli stol za učitelje ukrajinskog jezika i kulture po modelu C.

Ukrajinska zajednica RH pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja organizirala je u Vukovaru Okrugli stol za učitelje ukrajinskog jezika i kulture po modelu C.

(Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 15:39)
Vinkovčanin nezakonito posjedovao oružje, streljivo i marihuanu

Policijski službenici PU vukovarsko-srijemske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjim Vinkovčaninom te su utvrdili sumnju kako je počinio dva kaznena djela i to Nedozvoljeno posjedovanje, izrada i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari te Neovlaštenu proizvodnju i promet drogama.

(Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 12:21)

HRV administrator

Ponedjeljak, 17 Svibanj 2021 18:03

Prvenstva u nogometnim ligama bliže se kraju. Tako je u Hrvatskoj telekom prvoj ligi odigrano pretposljednje kolo, a u posljednjem rješavat će se pitanje trećeg i posljednjeg mjesta.

Ponedjeljak, 28 Rujan 2020 07:49

Vukovar je zasluženo došao do vrijedne pobjede protiv drugoplasirane ekipe prvenstva Oriolika. Imali su veliki posjed lopte i puno prigoda od koje su dvije iskoristili. U 25. minuti Robin je iskosa izašao pred vratara Zeba i pokušao lobom postići pogodak, ali je bio neprecizan. Pet minuta kasnije Barišić je ušao u kazneni prostor, oslobodio se svog čuvara i pogodio mrežu za 1:0. Pred kraj poluvremena Tadić je pucao glavom nakon kornera ali vratar gostiju brani. U drugom poluvremenu u 62. minuti Robin na asistenciju Škarice pogađa prečku. Pokušali su domaćini s još nekoliko udaraca ali bez rezultata. U 70. minuti bilježimo pokušaj šuta s 30-ak metara gostujućih igrača. Vukovar je 10 minuta prije kraja imao odličnu prigodu kada je Biljan bio sam 6-7 metara pred gostujućim vratima no umjesto šuta pokušao je odigrati kombinaciju. Sve dileme oko pobjednika riješio je Blaž Tustonjić u 86. koji je sa 16 metara odmjerenim udarcem pogodio desni donji kut vratara Zeba. Do kraja utakmice imao je Vukovar još dvije prigode ali bez pogodaka. Bila je to utakmica u kojoj je Vukovar imao veliki posjed lopte, u kojoj je stvorio puno prigoda dok su gosti uspjeli 2-3 puta ozbiljnije zaprijetiti.

Nismo bili na razini na kojoj smo bili u prethodnim utakmicama i nemamo što reći. Nismo realizirali 4 svoje šanse koje nam je poklonio protivnik i koje smo sami stvorili. Pobjeda domaćina je potpuno zaslužena, nema zamjerke – rekao je trener Oriolika Milan Tomljenović.

Čestitam svojim momcima na pobjedi. Čestitam publici što su došli i što su nas bodrili. Napokon dobra utakmica i pobjeda i nadam se da ćemo sada ući u nekakav pozitivan niz i da ćemo ovo držati što dalje u prvenstvu. Neke stvari smo primijenili kroz treninge i sustav i vjerujem da je to kraj jednom crnom a početak pozitivnog niza. Bio je veliki pritisak na igrače ali oni su to „izgurali“ i idemo dalje. – rekao je trener Vukovara 1991 Ante Bulat.Vukovar 1991 Oriolik

U ostalim susretima 8. kola: Slavonac Bukovlje - Valpovka Valpovo 1:1, Kutjevo – Sloga Nova Gradiška 1:2, Vihor – Croatia Đakovo 1:2, Čepin – NAŠK 1:0, Bedem – Vuteks Sloga 4:1, Belišće – Graničar 2:2, Slavija – Marsonia 1:2.