Petar Kovač dvostruki je prvak Hrvatske u šahu

U Selcu su održana dva prvenstva Hrvatske za kadete i mlade - Prvenstvo Hrvatske u brzopoteznom i Prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu. S dva državna prvenstva članovi ŠK Codeasy Vukovar donijeli su kući dva zlata i dvije bronce.

Oba zlata osvojio je Petar Kovač i to u brzopoteznom šahu gdje je osvojio pehar za 1. mjesto u ukupnom poretku do 18 godina, te zlatnu medalju u kategoriji do 16 godina, dok je na Prvenstvu u ubrzanom šahu osvojio 1. mjesto u kategoriji M16.

Dvije bronce na PH u ubrzanom šahu osvojili su Davor Padežanin u kategoriji M8 i Dunja Uzelac u kategoriji Ž12.IMG bcc6c28e89b78cd20195c906d02d9db4 V

ŠK Codeasy Vukovar na Prvenstvu predstavljalo je još 14 članova: Filip Jonjić (9.mjesto M8), Boško Cvetojević (36. mjesto M12), Tia Kajinić (18.mjesto Z12), Sara Andrić (14.mjesto Z12), Petar Marušić (14.mjesto M10), Dora Štedul (15.mjesto Z12), Jelena Erceg (13.mjesto Z12), Eva Maltašić (7.mjesto Z12), Marin Sučić (34.mjesto M12), Duje Mandarić (8.mjesto U12), Borna Radić (15.mjesto M14) , Luka Štedul (26. mjesto M14), Nikola Konjević (4.mjesto M14) i Fran Mandarić (14.mjesto M16).

Šahovski klub Codeasy Vukovar do kraja 2022. godine očekuje još Finale kadetske lige Hrvatske koje se održava u Crikvenici od 26. do 30.12.2022. godine. Klub će u finalu predstavljati Petar Kovač, Fran Mandarić, Nikola Konjević, Borna Radić i Duje Mandarić.