HNK Vukovar 1991 pobjednik kupa Nogometnog središta Vukovar

HNK Vukovar 1991 - pobjednik kupa Nogometnog središta Vukovar HNK Vukovar 1991 - pobjednik kupa Nogometnog središta Vukovar Foto: Kery

U finalu kupa Nogometnog središta Vukovar na stadionu u Borovu Naselju sastali su se HNK Vukovar 1991 i NK Vuteks-Sloga. Vukovar 1991 pobijedio je rezultatom 3:1. Na poluvremenu je bilo 1:0. Vukovar je imao inicijativu u prvom poluvremenu i veći posjed lopte ali je Vuteks-Sloga prva došla do dvije šanse koje su propustili Spasić i Sušić. Uzvratio je Vukovar s nekoliko pokušaja a onda je u 44. minuti susreta nabačenu loptu vratar Vuteks-Sloge Maslov ispustio na noge Jakiću koji je s 3-4 metra pospremio u mrežu za vodstvo Vukovara 1991. Inicijativa Vukovara nastavila se i u drugom poluvremenu a iz jedne odlične akcije pogodak je postigao Čorić za vodstvo Vukovara 1991 od 2:0. Igrala se 59. minuta susreta. Obje su ekipe u drugom poluvremenu imale nekoliko prigoda koje nisu realizirali. I kada se činilo da će se utakmica mirno privesti kraju Vajić je odlično prošao lijevom stranom i ubacio za natrčalog Sušića koji loptu sprema u mrežu za 2:1. Igrala se 81. minuta. Vuteks-Sloga je pokušala doći do drugog pogotka no sve je dvojbe riješio Jazvić u 90. minuti koji je s 20-ak metara iz slobodnog udarca postigao krasan, neobranjiv gol u desni gornji kut vratara Maslova. Na utakmici je pokazano šest žutih kartona a Abadžić iz Vuteks Sloge je u 90. minuti isključen zbog drugog žutog kartona. Unatoč velikom broju kartona nije se igralo grubo nego čvrsto.  Poraženoj i pobjedničkoj ekipi čestitao je predsjednik Nogometnog središta Vukovar Zlatko Vrančić a pehar je pobjedničkoj ekipi uručio sponzor utakmice vlasnik firme Z3 Computers Vukovar Dražen Zovko. – Hrvatskom nogometnom klubu Vukovar 1991 čestitam na osvojenom kupu i želim im da dostojno predstavljaju Središte i svoj klub u daljnjem natjecanju za Županijski kup – rekao je predsjednik NS Vukovar Zlatko Vrančić. – Prvo čestitam poraženoj ekipi Vuteks-Sloge koji su pružili dobar, dobar otpor. Utakmica je bila zanimljiva. Završilo je 3:1, mi smo vodili 2:0, deset minuta prije kraja smo primili gol ali onda rijetko viđeni gol Jazvića iz slobodnog udarca je to sve prekinuo. Mi smo očekivali pobjedu i osvojili smo kup – rekao je trener HNK Vukovara 1991 Goran Meštrović.