Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 59

Španjolskoj naslov, Hrvaticama ostanak u Diviziji A

Španjolke dominirale na turniru Španjolke dominirale na turniru HRV

Naslov europskih prvakinja u košarci do 18 godina na EP održanom u Hrvatskoj osvojile su igračice Španjolske koje su u finalu igranom u sportskoj dvorani „Borovo“ u Vukovaru svladale vršnjakinje iz Francuske sa 60-46 (18-8, 14-22, 11-11, 17-5).

Finale je bilo u egalu do posljednje četvrtine, kada su Španjolke napravile odlučujuću prednost, a Francuskinje nisu mogle parirati zbog nedostatka snage nakon teškog polufinala protiv Srbije. Leticia Romero sa 22 koša i 12 skokova bila je najbolja kod Španjolki, a Clementine Morateur sa 17 ubačaja kod Francuskinja. Romero je osvojila i titulu najkorisnije igračice turnira (MVP).

Brončanu medalju osvojila je Srbija koja je u susretu za treće mjesto svladala Nizozemsku sa 57-56 (16-17, 10-15, 19-13, 12-11).

Hrvatske košarkašice uspjele su izboriti ostanak u diviziji A, u susretu za 13. mjesto bile su bolje od Slovačke sa 52-47 (12-14, 11-11, 14-13, 15-9), koja je tako ispala u diviziju B. Ključna igračica hrvatske reprezentacije u ovoj utakmici, kao i tijekom čitavog natjecanja, bila je Inja Butina sa 16 postignutih koševa, dok je značajan doprinos pobjedi pod košem dala i Antonija Chiabov s 12 koševa i 11 skokova.