Požega – Borovo 73:85

Borovo - Belišće Borovo - Belišće Foto: Kery

2. Hrvatska košarkaška liga Istok

Košarkaši Borova bili su uspješni i u gostima pobijedivši Požegu 73:85. Kao i u nekoliko prethodnih utakmica, košarkaši Borova su dobro ušli u utakmicu i u prvoj četvrtini su ubacili 30 koševa, domaćini su ubacili 22. U drugoj četvrtini se igralo čvršće u obrani a četvrtina je završila 14:12. Na poluvremenu je bilo 36:42.

Borovo je imalo odličan ulazak i u drugo poluvrijeme kada je treća četvrtina dobivena 13:31. Stečenu prednost Borovo je sigurno držalo do kraja utakmice.

Bekavac je postigao 24 koša, Jovanović 19, Kapović 15, D. Ragač 15, Rajšić 9, Dugić 3 i Papeša 2 koša. Kod domaćeg sastava najbolji strijelci su Abramović koji je postigao 24 koša, Benić 13 i D. Galić 11 koševa. Odigrana je još utakmica Rekord Tim – Belišće 71:97. U posljednjem 14. Kolu sastaju se Županja – Požega, Belišće – KA Osijek, Vrijednosnice OS Inspekt –ing – Rekord Tim.

Čini se da je kolo prije kraja prvenstvo riješeno, prvak je gotovo sigurno vodeće Belišće koje će na svom terenu ugostiti posljednju KA Osijek i tu pobjeda ne bi trebala biti upitna, isto je i u susretima Županja – Požega i Borovo – Vinkovci. Bez rezultatskog značaja je utakmica Vrijednosnice OS Inspekt – ing – Rekord Tim.