Županijski derbi pripao Županji

Borovo - Vrijednosnice OS Inspekt-ing Borovo - Vrijednosnice OS Inspekt-ing Foto: Kery

2. Hrvatska košarkaška liga Istok

Županja – Borovo 73:66

Košarkaši Županje su u završnici utakmice pobijedili Borovo 73:66. Gosti su bolje ušli u utakmicu i prvu su četvrtinu dobili 15:23, domaćini se vraćaju u igru u drugoj četvrtini koju su dobili 16:9. Na odmor se otišlo s košem prednosti za Borovo bilo je 31:32. I u drugo su poluvrijeme bolje ušli košarkaši Borova te su treću četvrtinu dobili 9:14, no završnica utakmice pripala je domaćinu koji je zadnju četvrtinu dobio 33:20 za pobjedu od 73:66. U ostalim susretima 9. kola: KA Osijek – Vrijednosnice OS Inspekt-ing 74:85, Belišće . Vinkovci 92:71, Rekord Tim – Požega 64:80.

8. KA Osijek 8

U sljedećem, 10. kolu, u derbi utakmici sastaju se prvoplasirano Borovo i drugoplasirano Belišće, no Belišće ima i dvije utakmice manje. Utakmica se igra 3.2.2019. u sportskoj dvorani u Borovu Naselju s početkom u 17,00 sati. U ostalim susretima igrat će Vinkovci – Rekord Tim, Požega - KA Osijek i Vrijednosnice OS Inspekt-ing – Županja.