Borovo – Vidovec 24:29

Borovo - Vidovec Borovo - Vidovec Foto: Kery

Nakon nekoliko teških protivnika u Vukovar je stigla ekipa Vidovec, očekivala se dobra igra Borova i novi bodovi. Nakon početnih 1:1 u petoj minuti susreta, gosti prave seriju od 5 golova i odlaze na 1:6. Razdoblje je to igre u kojemu gostima svaki šut ulazi u mrežu a Borovo čak u četiri navrata promašuje okvir gola. Gosti igraju puno agresivnije u obrani, a u napadu postižu lagane golove. Takav odnos igre rezultiralo je visokim vodstvom na poluvremenu od 8:19. Čak 11 golova razlike. Već tada je bilo jasno kako je utakmice riješena. U drugo poluvrijeme Borovo ulazi znatno agresivnije i u kratkom vremenu postiže 4 gola uz 4 obrane vratara Barića. Dobra igra Borova rezultirala je smanjivanjem na -4 zaostatka 18:22, no dalje nije išlo. Gosti su uspostavili ravnotežu i mirno utakmicu priveli kraju za konačnih 24:29.  – Na kraju kada pogledate rezultat još pristojno izgleda kako je izgledalo na poluvremenu. Zadnja tri poraza su ostavila više psihičku barijeru kod igrača tako da su u prvom poluvremenu izuzetno loše stajali i u obrani i na golu i u napadu. U drugom poluvremenu smo, što bi se reklo, u svlačionici podigli glas jedni na druge i malo je to izgledalo borbenije ali nedovoljno dobro da se išta više napravi u ovoj utakmici – rekao je trener Borova Vedran Uhlarik te dodao -  U drugom poluvremenu smo dobili 10 golova ali što reći nakon 19 golova u prvom poluvremenu… U sljedećem kolu idemo na gostovanje drugoplasiranoj Viro Virovitici koja je mlada, poletna ekipa i već ima iskustva igranja u Prvoj ligi za razliku od nas. Pokušat ćemo dečke psihički dići jer svi su potonuli što se toga tiče, a onda prenijeti ovu igru iz drugog poluvremena, nastaviti tako igrati i možda će nam to nešto donijeti – rekao je Uhlarik. U ostalim susretima: Osijek – Đakovo 25:20, Metalac – Bjelovar -:-, PPD Zagreb – Viro Virovitica 33:36, Moslavina – KTC 19:24, Ivanić – Maksimir Pastela 30:25, Medveščak ZG – Prelog 33:29.