Vukovar 1991 – Croatia Đakovo 2:0

Vukovar 1991 - Croatia Đakovo Vukovar 1991 - Croatia Đakovo Foto Kery

Na stadionu „Ivan Barun“ u Bogdanovcima Vukovar 1991 pobijedio je Croatiu iz Đakova 2:0 i time došao do tri vrlo važna boda u borbi za ostanak. Pogotke su u drugom poluvremenu postigli Ivan Plum i Dino Brajković. Vukovaru je u prilog išlo i isključenje Maria Rajčevića u 15. minuti susreta. – Četiri-pet kola smo bez osvojenog boda. Prvo poluvrijeme je bilo dosta teško s tim da su oni imali igrača manje. Drugo poluvrijeme smo ušli agresivnije, prvi gol nam je otvorio utakmicu, došao je i drugi i lagano smo utakmicu priveli kraju. Pritisak je bio jako veliki i ovo je naš, ne domaći teren, nego „gostujući-domaći“ teren. Mi smo više od 20 dana bez pravog treninga i jako je teško.  S tri eventualna boda protiv Koprivnice digli bi se na sredinu tablice što bi nam dodatno olakšalo iduće gostovanje – rekao je igrač Vukovara Dino Brajković. Gosti iz Đakova došli su bez trenera a ekipu je vodio pomoćni trener Hrvoje Krupica  - Taj crveni karton nas je presjekao, jednostavno se nismo snašli što je domaćin iskoristio i pritisnuo nas je. Danak je to mladosti i neiskustva. Prvo poluvrijeme smo izdržali bez gola, čak smo imali i priliku ali to je na žalost bila prevaga koja je otišla na stranu domaćina. Jučer su se dogodile neke stvari u klubu Damir Lelas je napustio klub, nije više trener, uprava traži novo rješenje. – rekao je Krupica.Vukovar 1991 Croatia Đakovo3 objavljeno - Iznad svega obzirom da smo nanizali 4 poraza mislim da smo zaslužili dobiti utakmicu. Isključenje gostujućeg igrača nam je olakšalo da dođemo do tri boda, bilo je psihološki teško, vidjelo se na igračima poglavito prvo poluvrijeme željeli su pobjedu međutim nije išlo onako kako smo se dogovorili ali u ovom trenutku nakon svih silnih igranja srijeda-subota je vidljiv taj umor. Čestitam igračima na osvajanju tri boda jer je skinut teret s leđa i sigurno će biti puno lakše iako nas čeka teška utakmica protiv Koprivnice koja je u zadnje četiri utakmice ostvarila tri pobjede i jedan neriješeni rezultat, digla se na tablici, jedna super ekipa i čeka nas zahtjevna utakmica – rekao je trener Vukovara Ivica Radoš. U ostala dva odgođena susreta 6. kola: Slavija – Čepin 0:1 i Mladost – Marsonia 2:0.Vukovar 1991 Croatia Đakovo7 objavljeno