Vukovar 1991 prošao pretkolo kupa Hrvatske

BSK – Vukovar 1991  3:4 (0:0)

U pretkolu Hrvatskog kupa nogometaši HNK Vukovar 1991 u gostima su pobijedili drugoligaša BSK iz Bijelog Brda 3:4 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon regularnog dijela utakmice i produžetaka rezultat je bio 0:0. – Izuzetno sam sretan i zadovoljan jer smo prošli pretkolo kupa preko velikog favoriti BSK-a. Utakmica nam je došla u nezgodan tren s obzirom na igrački kadar s kojim raspolažemo, imali smo nekoliko ozlijeđenih igrača. Ono što je bilo zadivljujuće u prvom poluvremenu je da smo uputili 9 udaraca na protivnička vrata, imali smo 5 čistih prilika. U drugom poluvremenu smo također bili  dobri ali je i domaćin imao dvije grede. Nakon 0:0 niti u produžecima nije bilo golova a onda su prije izvođenja jedanaesteraca igrači došli do mene jer sam isključen u 89. minuti zbog prigovora nakon, po meni ne dosuđenog kaznenog udarca za nas, i čak 8 igrača je reklo da želi pucati penal, mi smo promašili 1 a domaćin 2 penala. Svi igrači i na terenu i na klupi disali su kao jedan i pokazali su da su prava klapa. Sada čekamo nastavak kupa, odnosno očekujemo da dobijemo prvoligaša što će biti sigurno veliki poticaj za nas i nadamo se da ćemo privući ljude da dođu i vide ove mlade dečke te da ih podrže bez obzira s kim budemo igrali – rekao je trener HNK Vukovar 1991 Ivica Radoš. Sljedeće kolo Hrvatskog kupa igra se 26.rujna 2018.