Neočekivan poraz Vukovara 1991

Vukovar 1991 – Mladost 0:3

Nogometaši Vukovara propustili su potvrditi ostanak u ligi, za to im je bio dovoljan bod, no izgubili su sva tri. Mladost je tijekom cijele utakmice bila bolja ekipa, stvorila je neusporedivo više prigoda i povela u prvom poluvremenu 0:1. Očekivala se bolja igra domaćina u drugom dijelu, no gosti su postigli još dva pogotka i zasluženo pobijedili – Što reći osim katastrofa, blamaža u pravom smislu riječi. Od 1. do 90. minute Mladost je dominirala, stvarala prigode, bila puno bolji protivnik. Naši igrači svjesni važnosti utakmice jednostavno su prošetali svih 90 minuta. Što reći osim da sam strašno razočaran ne mogu vjerovati da su to momci koji su zadnjih deset kola odigrali odlično, uzeli taj kup ali danas u utakmici koja bi nas bacila mjesto više i osigurala siguran nastup u ligi i sljedeće godine jer ne znamo u ovom trenutku hoće li ispasti jedan ili dva kluba. Ako ispadaju dva kluba tada smo se uvalili u velike probleme isključivo vlastitom krivicom, rekao je trener Vukovara 1991 Ivica Radoš. Vukovar 1991 zadnju utakmicu igra u Slavonskom Brodu protiv Marsonie koja je petoplasirana ekipa prvenstva.