Dinamo osvojio Hrvatski kup

U finalu Hrvatskog kupa Dinamo je u Vinkovcima pobijedio Hajduk 1:0 i osvojio kup. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Gavranović u 55. minuti nakon pogreške Savvasa. Tijekom utakmice obje su ekipe imale svoje šanse. Na otvaranju utakmice Dinamo je propustio realizirati dvije čiste prigode, odnosno vratar Hajduka Dante odlično je obranio sve pokušaje Dinama. Hajduku je 22. minuti svirano zaleđe Saida koje je, da je sudac pustio igru, moglo rezultirati isključenjem Perića. Potom je u kaznenom prostoru srušen Gyurcyo no sudac Zebec je to okarakterizirao kao simuliranje i žuti karton za napadača Hajduka. Caktaš je glavom pogodio stativu. U drugom poluvremenu bilo je nekoliko prilika s obje strane ali se rezultat nije mijenjao. Dinamo je na kraju osvojio 15. naslov u Kupu i u ovom prvenstvu dvostruku krunu. Dinamo 3- Osvojili smo Kup i prvenstvo Hrvatske, znači dvostruku krunu. Čestitao bih svim djelatnicima u klubu, navijačima, mojim igračima ali i mojim prethodnicima. Mi smo željeli osvojiti ovaj Kup nakon ove sezone koja je za klub bila dosta teška“, poručio je trener Dinama Nenad Bjelica. - Čestitam Dinamu osvajanje trofeja. Mislim da smo odigrali dobru i hajdučku utakmicu i da smo dali sve od sebe. Nažalost nismo uspjeli zabiti gol, imali smo dovoljan broj prilika i poluprilika“, rekao je trener Hajduka Željko Kopić. Utakmicu su obilježili neredi koje su izazvali navijači Torcide i Bad blue boysa koji su kidali stolice i bacali ispred tribina a Torcida se sukobila i s interventnom policijom. Jedan je policajac ozlijeđen nakon što je pogođen bengalkom s tribine.Dinamo 2