Košarkaši Borova sve bliži ostanku u Prvoj ligi

Borovo - Gorica Borovo - Gorica Foto: Kery

Košarkašima Borova svaka utakmica do kraja sezone je važna za ostanak u ligi, posebice utakmice s izravnim konkurentima, a takva je bila i utakmica s Grafičarom koji je prije utakmice za Borovom zaostajao samo jedan bod. Borovo je krenulo odlučno i nakon prve četvrtine imalo vodstvo 21:16. Razlika je do poluvremena povećana na 45: 28. I u drugom dijelu gledali smo dominaciju Borova za konačnih 93:59. U sastavu Borova najbolji strijelci bili su Brocić i Boras s 14 koševa dok su Kovač i Radoš postigli po 13. Kod gostujućeg sastava najefikasniji je bio Prpović s 13 koševa. Dva kola prije kraja Borovo je u sigurnoj zoni, a za osiguranje prvoligaškog statusa i dogodine, dovoljna je još jedna pobjeda a mogu je ostvariti na gostovanje u Virju kod Podravca ili na domaćem terenu protiv Pule.– Odigrali smo dobru utakmicu, jednu od boljih ove sezone i mislim da smo u potpunosti zasluženo slavili. Grafičar nije loša ekipa, razlog pobjede je dobra igra mojih igrača. Cijelu sezonu dobro treniramo i to nam se sada vraća – rekao je trener Borova Goran Gunjević