Košarkaši Vukovara pobjedom završili prvenstvo

Košarkaši Vukovara u posljednjem su kolu pobijedili Belišće 70:61. Gosti su bolje ušli u utakmicu i prvu su četvrtinu dobili uvjerljivo 12:25. Vukovar je potom uspostavio ravnotežu te drugu četvrtinu završio 14:13 i na odmor se odlazi rezultatom 26:38, 12 koševa prednosti za goste. Potpuni preokret dogodio se u trećoj četvrtini kada domaćini dolaze na dva koša zaostatka 51:53. Svoju odličnu igru nastavili su košarkaši Vukovara i u završnici kada su dobili zadnju četvrtinu 19:8 za konačnih 70:61. Najbolji strijelac utakmice bio je gostujući igrač Marko Mikulić s 22 koša dok je njegov suigrač Ante Soldo postigao 16 koševa. Kod domaćeg sastava najefikasniji su bili Filip Bjelanović s 20 i Aleksandar Pejaković s 12 koševa. U ostalim susretima Đakovo – Vinkovci 94: 64, Požega – Županja 95:92 P. Dvije trenutačno posljednje plasirane ekipe prvenstva Osječki sokol i Slavonski Brod 1946 svoju će utakmicu igrati 11. travnja.

HKK Vukovar:  Filip Bjelanović 20, Aleksandar Pejaković 12, Patrik Bjelanović 8, Kristijan Berišić 8, Dominik Kajba 7, Alan Mesić 5, Ivan Grbavac 4, Božidar Čalušić 4, Matija Matijević 2, Filip Zgonjanin 0, Mario Cota 0, Josip Matijević 0.

KK Belišće: Marko Mikulić 22, Ante Soldo 16, Kristijan Preglej 6, Luka Šarić 6, Domagoj Cerjak 5, Bruno Funtak 3, Nino Gradinjan 3, Luka Inić 0, Toni Gradinjan 0, Alen Branković 0.