Doris Lukić i Branimir Lovren najbolji su sportaši Vukovarsko-srijemske županije

Najbolji sportaši Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu Najbolji sportaši Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu Foto: Kery

Županijski savez športova i Vinkovačka televizija dodijelila je nagrade najboljim sportašima i sportskim kolektivima Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu. Najboljom sportašicom proglašena je Doris Lukić, članica vinkovačkog Taekwondo kluba Sajnami. Ona je prošle godine osvojila brončanu medalju na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke, odnosno natjecateljice do 21 godine. U 2017. je bila najbolja i u svojoj konkurenciji na Hrvatskim svjetskim igrama. Najbolji sportaš je Branimir Lovren član Boksačkog kluba Borovo iz Vukovara inače Vinkovčanin, aktualni je doprvak Hrvatske u kategoriji plus 91 kg i pobjednik je Svjetskih vojnih i policijskih igara u Los Angelesu, te je zlato izborio i na Europskom kupu nacija u Budimpešti. Za reprezentaciju Hrvatske je nastupio na turnirima diljem Europe na kojima je pobijedio u svih sedam mečeva, a za BK Borovo tijekom 2017. godine je ostvario pobjede u svih 18 nastupa. Najbolja sportašica do 18 godina je Magdalena Đekić iz Atletskog kluba Cibalia. Deseterostruka je prvakinja Hrvatske u bacanju diska i kladiva, tri godine za redom osvajačica je zlatnih medalja na Juniorskim prvenstvima Hrvatske. Najbolji sportaš do 18 godina je Petar Kovač iz Šahovskog kluba Sladorana Županja. Petar je Vukovarac, a prve poteze odigrao je u okviru pilot-projekta Škole šaha Šahovski centar Vukovarsko-srijemske županije za 2014. godinu. Prošle godine u konkurenciji 50 najboljih šahista Hrvatske Petar je dosegnuo status državnog prvaka do 11 godina. Bio je najbolji i na kadetskom prvenstvu VSŽ za šahiste do 11 godina. Najbolji sportaš s invaliditetom je Stanko Piljak član Streljačkog kluba osoba s invaliditetom „Kristinka Matičić“. Prošle godine je osvojio naslov prvaka Hrvatske u disciplini SH2 serijska zračna puška uz novi državni rekord koji iznosi 372 kruga. Najboljom ekipom proglašen je Judo klub Vinkovci. Judašice su na prošlogodišnjem europskom klupskom prvenstvu održanom u Njemačkoj u Wuppertalu osvojile brončano odličje. Ovim rezultatom JK Vinkovci su stekli pravo sudjelovanja u Zlatnoj ligi, a rezultat su ostvarile Tena Šikić, Tihea Topolovec, Lucija Babić, Barbara Matić i Ivana Šutalo. Najbolja momčad je rukometni klub Spačva Vinkovci. Vinkovčani su u Premijer ligi osvojili 5. mjesto, a prošlu su kalendarsku godinu završili na 3. mjestu Premijer lige s posve realnim šansama da i ove sezone dohvate Ligu za prvaka. Od sportaša s vukovarskog područja plakete su dobili  Mato Brandt iz Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar, Klub dizača utega Vukovar, Gimnastički klub Vukovar i Powerlifting klub Adamas Vukovar. Plaketu za izuzetan doprinos u praćenju sportskih događanja dobio je i naš kolega novinar Stjepan Bogutovac.