Košarka: Borovo – Gorica 74:99

Borovo - Gorica Borovo - Gorica Foto: Kery

Lider prvenstva Gorica opravdala je ulogu favorita pobijedivši Borovo 74:99. Borovo je dobro otvorilo utakmicu i prvu četvrtinu dobilo 19:18. Gorica, do sada neporažena ekipa prvenstva pokazala je svoju kvalitetu u drugoj četvrtini koju su dobili 15:29. Krajem prvog poluvremena ozlijedio se igrač Borova Miljanić a niti Bekavac nije bio spreman za igru. Početak drugog poluvremena donio je izjednačenu igru no u zadnjoj četvrtini Gorica je ponovno bila bolja potvrdivši da je trenutno najbolja ekipa lige i s pravom očekuje plasman u viši rang natjecanja. – Naletjeli smo na najjaču ekipu prvenstva koja je dovela još jednog odličnog igrača za nastavak ovog dijela natjecanja. Vidi se da se ozbiljno pripremaju već za nagodinu. Mi smo pružili dobar otpor, natjerali ih da igraju maksimalno. Ne mogu zamjeriti svojim igračima ništa jedino što nam se Ljubomir Miljanić izgleda ozlijedio. Moramo vidjeti što je s tim, ostalo sve je za mene odlično. Mihael Bekavac je dobio lagani udarac pa nismo htjeli riskirati jer nam je puno potrebniji za ono što dolazi sljedećih 10 kola. Na pitanje što Borovo čeka u sljedećim utakmica Gunjević kaže – sljedeću utakmicu idemo u goste Agrodalmu u Zagreb trećoj ekipi prvenstva. Mislim da smo pokazali danas s Goricom da više nismo ekipa koju se može olako shvatiti, idemo tamo pokazati zube i pokušati pobijediti. Oni su tamo apsolutni favoriti ali mi se nećemo dati i očekuje nas grčevita borba za opstanak. Mislim da s ovom igrom koju smo danas prikazali i koju igramo u zadnjih mjesec i pol dana mislim da imamo dobre šanse. Ekipa je kompletirana došao nam je zadnjeg dana prijelaznog roka Dino Radoš, iskusan igrač. Igrao je u Prvoj ligi od Osijeka, Cibone, Zagreba, Alkara i mislim da će nam on donijeti potrebno znanje i iskustvo u određenim situacijamakoje nismo imali do sada – zaključio je Gunjević. GoricaJosip Sesar trener Gorice – U svakom slučaju rezultat iz prvog susreta nije bio realan i smatram da Borovo ima puno bolju ekipu nego što to pokazuje trenutno stanje na ljestvici. Ova je utakmica bila sve, samo ne lagana. Cijeli susret smo držali visoku razinu igre i rotirali 9-10 igrača. Imamo prednost pod koševima i to je ono što je presudilo. Mi idemo prema svom cilju, a to je Premijer liga, a Borovu želim svu sreću da izbore ostanak.