Važna pobjeda odbojkašica Enne Vukovar

Vukovar - Zadar Vukovar - Zadar Foto: Kery

Enna Vukovar – Zadar 3:1

Važnu pobjedu ostvarile su odbojkašice Enne Vukovar koje su u 12. kolu pobijedile gošće iz Zadra 3:1. Prvi set bio je neizvjestan no dobile su ga odbojkašice Enne 26:24. Drugi set dobile su uvjerljivo domaće odbojkašice 25:15. Činilo se da će treći set biti lakši no gošće su se uspjele vratiti i smanjiti rezultat na 2:1, bilo je 21:25. Četvrti set dobila je Enna Vukovar 25:17 iako su gošće imale vodstvo od 0:5. Bilo je puno oscilacija u igri odbojkašica Vukovara – Nije ovo prva utakmica ovakva, znači već zadnjih 5-6 utakmica igramo od jednog seta u vrhu do dugog u totalnom ponoru ali izvlačimo se pomalo. Meni je drago zato što ove igračice koje inače ne igraju što kad ih uvedem daju neke naznake da su budućnost ovog kluba. Naša taktika je bila da ih pritisnemo servisima jer smo znali da imaju dosta problema s prijemom servisa ali u nekim momentima igračice nisu slijedili upute tako da je na kraju sve dobro ispalo – rekla je trenerica Enne Vukovar Ivana Đamarija te otkrila o čemu je mislila kada su u četvrtom setu gubile 0:5 – mislila sam da ako izgubimo ovaj set da ćemo izgubiti utakmicu jer su nam najgori psihološki momenti. Ekipa je fizički spremna ali imamo velike oscilacije u psihologiji znači od seta koji igramo vrhunski do ponora totalnog – zaključila je Đamarija. U ostalim susretima 12. kola Brda su očekivano uvjerljivo pobijedila posljednji Rockwool 3:0, Azena Velika Gorica je jedva dobila Kostrenu na svom terenu 3:2, dok je Đakovo pružilo slab otpor na domaćem terenu trećeplasiranoj Drenovi, bilo je 0:3. U sljedećem kolu igra se derbi utakmica između vodećih Brda i drugoplasirane Enne Vukovar, može li Enna iznenaditi Brda – Ovo su nam bila jako bitna tri boda rekla sam da ove bodove prenosimo dalje, prenijeli smo šest bodova i to je za nas jako bitno i želimo ostati barem na toj drugoj poziciji da bi išli u razigravanje za prvaka države. Pripremit ćemo se što je moguće bolje za Brda. Nadam se da ovu utakmicu nećemo odigrati kao prvi dio kada smo ovdje izgubili 3:0. Ja sve mislim da je to zbog kup utakmice koju smo igrali s Osijekom i koju smo onako nesretno izgubili 3:2. Utakmica s Brdima je došla nakon dva dana totalno se nismo posložili u glavama. One su nas razbile, ja vjerujem da se takva utakmica ne može ponoviti – zaključila je Đamarija. Također će važna utakmica biti između Zadra i Drenove, ekipa koje su izgledni kandidati za prve četiri pozicije, no tu je u igri još i Azena Velika Gorica koja ima lakši raspored u sljedeća dva kola ali i ekipa koja je na svom terenu izgubila bod od Kostrene. Vukovar Zadar 8