Poraz košarkaša Borova u Ludbregu

Grafičar - Borovo Grafičar - Borovo Foto: Đurić

Nastavljeno je prvenstvo u Prvoj hrvatskoj košarkaškoj ligi, košarkaši Borova prvu utakmicu u nastavku prvenstva odigrali su u Ludbregu protiv ekipe Grafičara koji je jedan od konkurenata za ostanak u ligi. Susret je bio neizvjestan no na kraju su slavili domaćini 72:68. Domaćini su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu dobili 23:16, a drugu 20:12. Na odmor se otišlo rezultatom 43:28. U drugom poluvremenu Borovo igra agresivniju obranu i to je rezultiralo povratkom u utakmicu – treća četvrtina 9:19. Nakon treće četvrtine rezultat je bio 52: 47. Posljednja četvrtina bila je neizvjesna i izjednačena, košarkaši Borova su dvije minute prije kraja susreta imali prednost od tri koša, no nisu uspjeli zadržati vodstvo, domaćin je bio uspješniji i uz malo sreće završio utakmicu 72:68. Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Novak sa 16 koševa. Za Borovo Brocić je postigao 4 koša, Šarac 2, Boras 12, Miljanić 13, Bekavac 7, Rajšić 11, Žulj 6, Kovač 13. Nakon duže stanke zbog ozljede u ekipu Borova se vratio Mihael Bekavac. Trener Grafičara Velimir Mudri - Imamo velikih oscilacija zbog ozljeda, čestih izostanaka i ove pauze u prvenstvu koja nam očito nije "sjela". Naša dva playmakera, Mario Novak i Poljak su ozlijeđeni i zato nismo mogli kvalitetno odgovoriti na agresivniju igru Borova u drugom poluvremenu. No na kraju smo ipak došli do pobjede i to je najvažnije. Trener Borova Goran Gunjević - zadovoljan sam drugim dijelom. Od -19 smo došli na +3, ali ključ poraza leži u lošoj igri u prvom poluvremenu. Sada se okrećemo idućem protivniku, ekipi Podravca kojeg dočekujemo kod kuće u izravnoj borbi za opstanak u ligi.