Vukovarski šahisti najbolji u županiji

Šahisti Vukovara '91 Šahisti Vukovara '91

U Županji je proteklog vikenda održano pojedinačno i ekipno brzopotezno prvenstvo Vukovarsko-srijemske županije u šahu. Ekipni turnir odigran je u 6 kola s tempom igre 5 minuta po igraču uz dodatak 3 sekunde po odigranom potezu. Šahisti ŠK „Vukovar '91“ osvojili su 1. mjesto s 5 pobijeđenih i 1 izgubljenim susretom. Najuspješniji natjecatelj na ekipnom dijelu turnira bio je član ŠK „Vukovar '91“, Darko Raguž koji je ostvario svih 6 pobjeda. Za ekipu ŠK „Vukovar '91“ nastupili su Mario Zovko, Nikola Živković, Darko Raguž, Ivan Rupčić i Ivan Luketić. Pojedinačni turnir odigran je u 11 kola s tempom igre 5 minuta po igraču uz dodatak 3 sekunde po odigranom potezu. Nakon 11 kola prvo mjesto je uvjerljivo zauzeo član ŠK „Vukovar '91“, Mario Zovko s 10 osvojenih bodova (9 pobjeda i 2 neriješena rezultata). Drugo mjesto osvojio je član ŠK „Sladorana“, Andrija Babić sa 7,5 bodova, koliko je osvojio i trećeplasirani član ŠK „Vinkovci“, Stevo Hodak. Darko Raguž je zauzeo 5. mjesto sa 7 osvojenih bodova, Ivan Rupčić je zauzeo 13. mjesto sa 6 bodova dok je Nikola Živković bio 14. s 5,5 bodova iz 11 odigranih susreta.