NAJNOVIJE
Gradonačelnik Penava prokomentirao Vučićeve izjave o Oluji

Gradonačelnik Vukovara Ivan Penava gostovao je u programu N1 televizije gdje je prokomentirao izjave srpskog predsjednika Aleksandra Vučića o Oluji te poslane poruke premijera Plenkovića ka Srbiji.

(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 15:21)
U Srbiji obilježen dan sjećanja, Vučić osudio Oluju

Dok Hrvatska slavi dan pobjede u Domovinskom ratu s druge strane u Srbiji su obilježili Dan sjećanja na stradale i izbjegle Srbe u Hrvatskoj.

(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 15:18)
Plenković: Nikad nećemo dopustiti da se dovodi u pitanje obrambeni karakter Oluje
Središnja svečanost 26. obljetnice Oluje započela je polaganjem vijenaca na središnjem gradskom trgu u Kninu. Hrvatski barjak zavijorio se na kninskoj tvrđavi, a podigli su ga branitelji i članovi obitelji poginulih branitelja.  Nakon podizanja zastave, pročitana su imena 241 poginulog i dvojice nestalih hrvatskih branitelja tijekom Oluje. Središnja svečanost održala se na nogometnom stadionu u Kninu, prenosi Media servis.
(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 12:28)
Na području županije vjetar lomio krošnje drveća

Jako nevrijeme zahvatilo je u četvrtak dopodne vinkovačko i vukovarsko područje pri čemu je vjetar lomio krošnje drveća, prenosi HINA.

Iznimno jak vjetar prouzročio je štetu i na pojedinim objektima s kojih je odnio limeni pokrov.

Oštećeni su i pojedini osobni automobili uslijed pada grana i limova s krovova.

Jaka kiša prouzročila je problem s odvodnjom u pojedinim domaćinstvima na nižim područjima.

Prometnice su prohodne i promet se odvija normalno, doznaje se od dežurnih službi.

(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 12:26)
U Hrvatskoj 247 novooboljelih COVID-19

U posljednja 24 sata zabilježeno je 247 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 1.221.

Među njima su 154 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 14 pacijenata. 
Preminule su tri osobe.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 364.491 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 8.270 preminulo, ukupno se oporavilo 355.000 osoba od toga 170 u posljednja 24 sata.
U samoizolaciji je trenutno 4.048 osoba. 
Do danas je ukupno testirana 2.332.341 osoba, od toga 8.044 u posljednja 24 sata.
Zaključno s 4. kolovoza utrošeno je 3.109.586 doza cjepiva, a cijepljeno je 40,8% ukupnog stanovništva, odnosno 49,1% odraslog stanovništva. Na dan 4. kolovoza utrošeno je 10.705 doza cjepiva, a od toga je 3.547 osoba cijepljeno prvom dozom.
Zaključno s 4. kolovoza 1.656.936 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, a od njih je cijepljenje završeno za 1.506.706 osoba (1.452.650 osoba cijepljeno s dvije doze te 54.056 osoba cijepljeno cjepivom Jannsen), što čini 44,70% odraslog stanovništva.
(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 12:23)
Pristižu čestitke povodom Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 26. obljetnice (VRO) Oluja

Hrvatska danas obilježava Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 26. obljetnicu Vojno-redarstvene operacije (VRO) Oluja u Kninu.

(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 11:20)
U županiji nema novopozitivnih osoba na koronavirus
U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata PCR testiranjem na COVID-19 nisu potvrđene pozitivne osobe na COVID-19.
Preminulih osoba nema.
Od početka epidemije ukupan broj oboljelih osoba je 12471, od kojih je 12128  izliječenih, a ukupno je preminulo 259 osoba.
Trenutno su u županiji tri osobe hospitalizirane zbog COVID-19 bolesti. 
U protekla 24 sata testirano je 185 osoba, te je ukupno do sada testiranih osoba na području županije 78809.
U samoizolaciji na području županije je 229 osoba.  
Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u Vukovarsko-srijemskoj županiji, nema pozitivnih radnika iz sustava zdravstva.
U samoizolaciji iz sustava zdravstva nema zdravstvenih radnika.
(Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 11:16)
Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 100

Hrvatskim vatrogascima donirali više od 100 vozila

  • Subota, Lip 02 2018
  • Piše: 
Tirol i VSŽ Tirol i VSŽ Foto: Vedran Vuleta

Izaslanstvo austrijske pokrajine Tirol posjetilo je Vukovarsko-srijemsku županiju, a tom ih je prigodom u maloj vijećnici u Vukovaru primio župan Božo Galić sa suradnicima. Gosti su tijekom posjete Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Nuštar uručili vatrogasno vozilo koje je donirala Vlada pokrajine Tirol.

Peter Holzl, predstavnik pokrajine Tirol kaže kako s Vukovarsko-srijemskom županijom surađuju duže vrijeme u nabavci vatrogasnih vozila.

- Do sada smo hrvatskim vatrogascima predali više od 100 tehnički pregledanih vatrogasnih vozila koja su i dalje u upotrebi u Hrvatskoj. Nadamo se kako ćemo i u budućnosti 100 posto ispuniti svoja očekivanja, ali nije bitna samo predaja materijalnih sredstava nego i obuka i izobrazba mladih vatrogasaca  – rekao je Holzl.

Projekt s pokrajinom Tirol traje već četiri godine, a do sada su vatrogasci iz naše županije dobili 39 vozila, rekao je Zdenko Jukić, zapovjednik Vatrogasne zajednice VSŽ.

- Projekt s Tirolom i Hrvatskom je započeo u Požeško-slavonskoj županiji, a sad traje u Vukovarsko-srijemskoj i Ličko-senjskoj. Oni su našim vatrogascima poklonili 120 vozila, tako da je to stvarno jedan hvale vrijedan projekt. U jednu roku s time je obnovljen naš dotrajali vozni park. Riječ je o vozilima koja kod njih više nisu u funkciji, ali za naše prilike su ona jako dobra i u njima se koristi modernija tehnologija koja se koristi u današnje vrijeme – izjavio je Jukić.

Dodao kako su vatrogasci u našoj županiji solidno opremljeni. Trenutno se po njegovim riječima više radi na njihovoj edukaciji, kompletno je stanje vrlo dobro.

Potvrdio je to i župan Božo Galić te se u izjavi za medije zahvalio na donaciji. Istaknuo je i kako je područje pokrajine Tirol za našu županiju vrlo interesantno i u vidu gospodarske suradnje.

- Posebno mi je drago što su kod nas došli gosti koji nas pomažu niz godina, ne samo zato što poklanjaju vozila nego i zbog suradnje s našim vatrogascima oko edukacije i razmjene iskustava – rekao je Galić.

Dodao je kako su vatrogasci vukovarsko-srijemske županije uvijek spremni pomoći i u drugim dijelovima Hrvatske. Kao primjer valja naglasiti da su i javne vatrogasne postrojbe i dobrovoljna vatrogasna društva prošle godine sudjelovali u gašenju požara u Dalmaciji.

Pročitano 1134 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti dana

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija