NAJNOVIJE
U Andrijaševcima pronađena mrtva ženska osoba

Policijska uprava vukovarsko-srijemska primila je u 15,35 sati telefonsku dojavu da je u području Andrijaševaca pronađena mrtva ženska osoba.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 19:19)
Plesom quadrille završili obrazovanje u srednjim školama

Maturanti Osječko-baranjske županije, njih 2.410, plesali su poznati francuski dvorski ples quadrillu te se na taj način oprostili od srednjoškolskih klupa.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 16:36)
Razvrstavanje otpada od malih nogu

Gradske vlasti Vinkovaca nabavile su 30 edukativnih dječjih setova od po tri spremnika za odvajanje plastike, papira i stakla koji su prilagođeni dječjem uzrastu, a koji će biti podijeljeni vrtićima i školama te postavljeni uz dječja igrališta u gradu.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 16:27)
EU tuži gradonačelnika Nove Gradiške

Ured europskog javnog tužitelja podigao je optužnicu protiv deset hrvatskih optuženika, među kojima su i gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić, bivši velikogorički gradonačelnik Dražen Barišić te poduzetnik Krešo Petek.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 16:21)
U Hrvatskoj nestalo devetero djece

Osječki Centar za nestalu i zlostavljanu djecu organizirao je obilježavanje Međunarodnoga dana nestale djece. Sudionici su se okupili na promenadi u Osijeku kako bi skrenuo pozornost na važnost pravodobnoga reagiranja pri nestanku djeteta, a svake godine na području Europske Unije nestane oko 300.000 djece.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 16:19)
Na području VSŽ 1478 maturanata

Na području Vukovarsko-srijemske županije u 15 srednjih škola i 95 završnih razreda imamo 1478 maturanata.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 15:39)
Zbog održavanja Vukovarskog polumaratona u subotu posebna regulacija prometa od 9-13 sati

U subotu, 28. svibnja  u Vukovaru će se održati četvrti po redu Vukovarski polumaraton tijekom kojega će na snazi biti posebna regulacija prometa u vremenu od 9 do 13 sati.

(Srijeda, 25 Svibanj 2022 12:46)

Hrvatski veslački klub "Vukovar" obilježio 110. godišnjicu rada

110. godina Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar 110. godina Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar Foto: Kery

Svečanom sjednicom u Hrvatskom domu Vukovar obilježena je 110. godišnjica rada Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar. Nakon pozdravnih govora dugogodišnji tajnik kluba Berislav Vrančić podsjetio je na najznačajnije događaje u 110 godina rada kluba. Potom su plakete dodijeljene uzvanicima, trenerima i najboljim sportašima kluba u proteklih deset godina.HVK Vukovar6 

Preuzimanjem plakete trener Damir Barišić posebno je istaknuo dva člana Ivanu Krkljuš i Matu Brandta. Nakon svečane sjednice u prostorima HVK Vukovar svečano je kršten i predstavljen novi čamac, a kum je bio gradonačelnik Ivan Penava. Potom je čamac posvetio fra Ivica Crnković. Plakete su dobili i najveći donatori kampanje.HVK Vukovar5

- U ovih 110 godina mislim da su najvažnija naša djeca odnosno veslačice i veslači koji iz godine u godinu dolaze nama u klub, odlaze iz kluba kao već odrasli ljudi i vračaju se svakodnevno u naš klub. Dio su života kluba i klub je zapravo dio života ovog grada. Najznačajnije je da je klub opstao. Klub je od 1912. stalno prisutan unatoč tri rata, unatoč raznim nevoljama. Klub, odnosno ljudi koji su oko njega svaki put ga izgrade, obnove i zapravo nastave s radom – rekao je predsjednik Hrvatskog veslačkog kluba "Vukovar" Luka Kolar, koji je pojasnio i nabavku novog čamca 

– Ovaj kombinirani čamac za dva veslača smo nabavili putem kampanje gdje su svi donatori na transparentan način vidjeli kako se novac prikuplja, za što se prikuplja i za što je na kraju utrošen. Prikupili smo 97 000,00 kuna što je dovoljno za sam čamac, kampanja je i dalje otvorena do 31. svibnja pošto moramo prikupiti iznos potreban za porez. Još moramo nabaviti vesla za čamac i nadam se da ćemo do kraja kampanje uspjeti prikupiti sva potrebna sredstva – rekao je Kolar.

- Davno je bila ta 1912. godina kada je utemeljen HVK Vukovar. S radom se počelo i ranije ali sam osnutak je vezan za tu godinu i taj klub je zapravo duh građanskog Vukovara. Moram reći da je klub bio i tema mog diplomskog rada. On je bio odraz onoga što je Vukovar bio tijekom tih vremena. Ovaj klub, baš na ovom mjestu je stasao izrazitim entuzijazmom građana grada Vukovara u ono vrijeme koji su se preko najviđenijih obitelji koji su bili uključeni u tu ideju, kroz uporan rad organiziranjem zabava, priredbi, prodajom razno raznih proizvoda skupljali novac kako bi došli u poziciju izgraditi klub praktički vlastitim sredstvima bez pomoći ikoga. Na ovom mjestu, tada još na obali i starom ušću Vuke u Dunav napravljeno je ovakvo jedno zdanje.HVK Vukovar2 

Klub je tijekom svoje povijesti nekoliko puta gorio i bio srušen ali to veslanje živi neodvojivo od grada Vukovara i preko svih nas, velikog broja članova nikada djelatnost kluba nije došla u pitanje. Povodom godišnjice krstit ćemo i čamac kojem je i grad Vukovar dao svoj doprinos ali i sama uprava kluba kroz prikupljanje sredstava putem interneta, jednako tako u sufinanciranju je sudjelovao i Fond za obnovu i razvoj grada Vukovara – rekao je gradonačelnik Vukovara Ivan Penava, te se prisjetio i stradalih članova kluba u Domovinskom ratu 

- Kako je neizostavno sudbina kluba povezana i sa sudbinom grada, na žalost 32 naša člana su poginula u agresiji na Vukovar i Republiku Hrvatsku. Njihova imena ponosno stoje na ulazu u klub, svjedoče njihovoj ljubav prema gradu i njihova imena su trajno upisana u naš klub ali i kolektivnu svijest Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar- zaključio je gradonačelnik Penava.HVK Vukovar

Pročitano 169 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija