Vukovar 1991 – Slavonija 2:0 (0:0)

Vukovar 1991 - Slavonija Vukovar 1991 - Slavonija Foto: Kery

Vukovar 1991 je nastavio s pobjedonosnim nizom. Na stadionu u Borovu naselju pobijedili su Slavoniju iz Požege 2:0. Gosti su zaprijetili u prvih deset minuta s tri izgledne prilike, potom je Vukovar preuzeo dominaciju i u prvom poluvremenu stvorio nekoliko izglednih prigoda. Tako je u '22. na ubačaj Pavičića Barišić za malo pucao glavom preko gola. U '30 gosti izbijaju loptu s gol crte, tri minute kasnije na ubačaj Jare, Džalto puca glavom u desni gornju kut vratar Majetića koji paradom skida loptu. Bilo u prvom dijelu je još nekoliko prigoda za domaće igrače. Na odmoru trener Bojko u svlačionici ostavlja Škaricu, Dogana i Bognara, a uvodi Robaina, Mrkonjića i Horvata. I u drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Vukovara, a vodeći pogodak postiže raspoloženi Patrik Džalto u '55. Redale su se prigode domaćih igrača, a u '76 na ubačaj Valentina Jare, Džalto prima loptu na prsa 7-8 metara od gola i zakucava za 2:0. Nakon toga se igra smirila i do kraja utakmice nije bilo puno prigoda. – Slavonija je pokazala da nije slučajno u gornjem dijelu tablice. Imali smo malo lošiji ulazak u utakmicu, tako da su oni prvih 10-15 minuta bili bolja ekipa. Nakon toga smo se konsolidirali i već do poluvremena napravili dovoljno prilika za gol, nismo uspjeli zabiti, ali smo u drugom dijelu nastavili s istim tempom i zabili dva gola. Mislim da je naša pobjeda zaslužena – rekao je trener Vukovar Miroslav Bojko, koji je prokomentirao i neriješeni rezultat Belišća (Belišće – Croatia Đakovo 2:2) – To znači da smo došli Belišću na jednu utakmicu, na -2 boda, što znači da smo sljedećim mogućim porazom Belišća i našom pobjedom, ispred njih.

- Čestitam Vukovaru, na kraju su zasluženo pobijedili. Mi smo došli ovdje desetkovani s 15 igrača i planirali smo na početkom ako uspijemo nešto „ušićariti“ da će biti Vukovaru puno teže, no nismo uspjeli. Još jednom Vukovaru čestitke i želim da osvoji prvo mjesto – rekao je trener Slavonije Dalibor Bognar.Vukovar 1991 Slavonija2

Marsonia – Vuteks Sloga 0:1 (0:0)

Vuteks Sloga je napravila iznenađenje i u gostima pobijedila Marsoniu 1:0, a pogodak je postigao Igor Tunjić Lukić u trećoj minuti sudačke nadoknade (90+3). Iako je Vuteks Sloga nanizala 8 pobjeda u proljetno dijelu prvenstva i nalazi se na 12 mjestu prvenstvene ljestvice, ne može se opustiti jer od tri posljednje ekipe na tablici bježi šest bodova. Do kraja prvenstva još je šest kola.

Belišće je odigralo na svom terenu 2:2 s Croatiom iz Đakova, tako da sada vodeće Belišće ima 59, a Vukovar 1991 57 bodova.

Ostali rezultati 28. kola: Zrinski Jurjevac – Graničar Županja 4:1, Slavija Pleternica – NAŠK 2:1, Bedem – Oriolik 2:1, Čepin – Sloga Nova Gradiška 2:3, Vihor – Valpovka 3:5, Kutjevo Slavonac Bukovlje 2:4