Vukovarski šahisti prvenstvo završili na šestom mjestu

Nakon sedam odigranih kola, Šahovski klub Vukovar`91 završio je natjecanje u 3. Hrvatskoj šahovskoj ligi Istok. U 7. kolu ŠK Vukovar 91 igrao je protiv ŠK Mikanovci te je izgubio 2,5:3,5. Pojedinačni rezultati: Radović – Šipić 0:1, Rupčić – Brkić 0:1, Marijanović – Pastuović 0:1, Mutapčić – Pastuović Josip 0,5: 0,5, Luketić – Kulundžić 1:0, Pešić – Špoljarić 1:0.

Nakon ovog poraza, s četiri osvojena boda, ŠK Vukovar 91 završio je natjecanje na šestom mjestu 3. Hrvatske šahovske lige Istok, a prvak je postao ŠK Trpinja. - Znamo li da smo u Kupu, igrajući protiv jačih ekipa, zauzeli treće mjesto, ovim rezultatom ne možemo biti zadovoljni. S obzirom da su neki igrači napustili ŠK Vukovar 91, za sljedeću sezonu primarni cilj je ojačati sastav. Valja napomenuti da, zbog trenutne situacije s koronavirusom, ŠK Vukovar `91 nije odigrao sva planirana natjecanja. Svakako se nadamo rezultatski uspješnijoj sljedećoj sezoni – rekao je Ilija Mutapčić, zamjenik predsjednika ŠK Vukovar `91.