Hrvatski radio Vukovar  107,2 / 104,1 / 95,4 FM | Kontakt Marketing
Close

U Vukovaru otvorena izložba stripova Nenada Barinića

KulturaAutor: Milan Paun
U Vukovaru otvorena izložba stripova Nenada Barinića
Otvaranje izložbe - Milan Paun
Barinić je izložio izbor iz svojih raznovrsnih radova, od stripova o Domovinskom ratu do crteža pribora za ribolov koji su nastajali do 1984. godine do sada.

- Ovo je ribolovni grad i na izložbi možete vidjeli kako nastaje ribolovni mamac, zapravo dio konstruktorskog dizajna, ilustratorski koji pokriva taj segment. Izloženi su crno-bijeli stripovi kao i stripovi u boji, dio stripova koji su rađeni za tržište bivše Jugoslavije te za njemačko i američko tržište. Najveći je naglasak na stripove o Domovinskom ratu, u cijelosti je izložen prolog novoga stripa PTSP sasvim vukovarska priča koji je u nastajanju. Očekujem da će strip imati više od 200 stanica i crtanje će potrajati još barem godinu dana. Volio bih da predstavljanje toga stripa bude ovdje u Hrvatskom domu Vukovar s kojim dobro surađujem, čini mi se da je ovo već šesta izložba koju imam u ovom prostoru - rekao je Barinić i dodao da su teme ratnih stripova uglavnom vezane za vukovarsko područje. Na pitanje s kojim ga radovima najviše ljudi povezuju, kaže da je među motoristima poznat kao osoba koja oslikava motore, a među ljubiteljima stripa najpoznatiji je kao autor stripa Vukovar: Haš na osnovu koga su snimljena čak četiri dokumentarna filma, dok su mu najdraži stripovi o ribolovu Idemo na Dunav i Tri panja sreće.

Izložbu je otvorio i o stripovima govorio Ivan Lončar Žan, predsjednik Hrvatskoga društva likovnih umjetnika za istočni dio Hrvatske. Rekao je kako Barinića prati od dječačkih dana te da se radi o majstoru stripa koji je izvrstan kao crtač i scenarist.

Okupljene su pozdravili predstavnici Vukovarsko-srijemske županije i Grada Vukovara, Saša Paprić, tajnik udruge Hrvatski autorski strip, Dražen Švagelj, predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Vinkovcima, književnica Tanja Belobrajdić te Ivanka Miličić, ravnateljica Hrvatskoga doma Vukovar.

Podijeli članak:

Povezani članci

Najčitanije

Nema sadržaja

Došlo je do problema prilikom učitavanja sadržaja.

Prethodno Sljedeći
Copyright 2025 by Hrvatski radio Vukovar | Powered by eNewsCMS | X-media - izrada web stranica i portala
Povrtak na vrh