NAJNOVIJE
Penava protiv "razdvajanja" branitelja i naroda od političara u Kninu

Gradonačelnik Vukovara i član Domovinskog pokreta Ivan Penava u srijedu je izrazio neslaganje sa "sterilnom" atmosferom proslave 25. obljetnice VRO Oluje u Kninu, naglasivši kako nije sadržaj, ni smisao obljetnice razdvojiti narod od političara, već zajedništvo, prenosi Hina.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 14:27)
U Republici Hrvatskoj 58 novopozitivnih osoba na koronavirus

U protekla 24 sata zabilježeno je 58 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas ukupno 633.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 14:04)
Župan Božo Galić predvodio izaslanstva na obilježavanju Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te 25. obljetnice vojno-redarstvene akcije "Oluja", u spomen na sve poginule hrvatske branitelje i civile u Domovinskom ratu, izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije predvođeno županom Božom Galićem  položilo je vijenac i zapalilo svijeću podno spomen obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata u Vukovaru.

- 05. kolovoza 1995. godine dogodila se velika pobjeda Hrvatske vojske kojom je oslobođen velik dio hrvatskog teritorija. Mi se ovdje danas u Vukovaru zahvaljujemo svim hrvatskim braniteljima koji su u „Oluji“ svoje živote dali za Hrvatsku te time omogućili mirnu reintegraciju. Svim braniteljicama i braniteljima čestitamo Dan hrvatskih branitelja- rekao je Božo Galić.

Uz članove izaslanstva Županije, vijence su položili i svijeće zapalili i izaslanstva Ministarstva obrane i Glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske koje je predvodio brigadir Dragan Pondeljak iz Zapovjedništva GOMBR Vinkovci, te PU vukovarsko-srijemska koju je predvodio voditelj Operativno- komunikacijskog centra Vinkovci Miro Bradić.

Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća molitvu je predvodio župnik župe sv. Filipa i Jakova i ​vukovarski​ gvardijan​ fra Ivica Jagodić.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 11:23)
U županiji 11 osoba novopozitivno na koronavirus; 1 osoba iz Vukovara

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata  11 je novih pozitivnih osoba na COVID-19.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 10:49)
Izaslanstvo Grada Vukovara obilježilo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Republika Hrvatska proslavlja Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan​ hrvatskih branitelja u spomen na Vojno- redarstvenu operaciju Oluja kojom je​ oslobođen najveći dio do tada okupiranoga hrvatskoga teritorija od​ srbijanske agresije.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 10:35)
OŽB: Osam novopozitivnih na koronavirus

U posljednja 24 sata na području Osječko-baranjske županije testirano je 184 uzoraka od kojih su osam bili pozitivni na koronavirus.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 08:42)
Slavimo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u Hrvatskoj se slavi svake godine 5. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskome ratu. Na taj dan 1995. godine Hrvatska vojska je oslobodila okupirani grad Knin u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 00:08)

Na pomolu konkretna suradnja naše županije i Velikopoljskog vojvodstva

Regija Wielkopolskie jedna je od najrazvijenijih u Poljskoj Regija Wielkopolskie jedna je od najrazvijenijih u Poljskoj Snimak: Marija Molnar

Delegacija Velikopoljskog vojvodstva iz Poljske predvođena maršalom Marekom Wozniakom boravi u dvodnevnom posjetu Vukovarsko-srijemskoj županiji. Naša je županija ove godine potpisala Sporazum o suradnji sovom regijom na nekoliko područja, prvenstveno gospodarstva. Ovo je jedna od najrazvijenijih poljskih regija, druga po veličini od 16 vojvodstava u kojoj živi 3,4 milijuna stanovnika. Glavni je grad regije Poznan. 

Na radnom sastanku sa županom Božom Galićem bilo je riječi o korištenju fondova EU i mogućnostima suradnje u tom dijelu, posebice razmjeni iskustava jer poznato je da je Poljska uspjela odlično iskoristiti EU sredstva.

Župan Galić istaknuo je na konferenciji za novinare da postoji puno sličnosti između naše i ove poljske regije i da se suradnja stoga može ostvariti na području poljoprivrede, šumarstva, drvne industrije, obnovljivih izvora energije, zaštite okoliša i sl. Već  se planira i odabir zainteresiranih poduzeća s našeg područja za susret s poljskim tvrtkama.

Wozniak je istaknuo zadovoljstvo budućom suradnjom s našom županijom, naglašavajući  različite mogućnosti koje ove dvije regije mogu iskoristiti u novoj financijskoj perspektivi EU 2014. – 2020.

Gosti iz Poljske posjetili su i Luku Vukovar te u Vinkovcima držali sastanak s predstavnicima Drvnog klastera Vukovarsko-srijemske županije, a posjetili su i agenciju za razvoj VSŽ Hrast.

Pročitano 990 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti dana

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija