NAJNOVIJE
Počeo simpozij Cjelovita skrb za palijativnog bolesnika

U organizaciji Doma zdravlja Vukovar i suorganizaciji Hrvatskog društva za palijativnu medicinu i Hrvatskog liječničkog zbora u  Hrvatskom domu Vukovar svečano je počeo četvrti  simpozij palijativne skrbi s  međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom ''Cjelovita skrb za palijativnog bolesnika''. Cilj simpozija je promicanje palijativne skrbi i omogućavanje stjecanja novih znanja zdravstvenim djelatnicima i stručnim suradnicima uključenim u pružanje specijalističke palijativne skrbi.

(Četvrtak, 17 Listopad 2019 20:31)
Održana konferencija o obrazovanju i socijalnoj integraciji u višeetničkim zajednicama

Obrazovanje i socijalna integracija u višeetničkim zajednicama – stanje, izazovi i perspektive naziv je konferencije održane u Vukovaru u organizaciji Zaklade Friedrich Ebert, Filozofskoga fakulteta u Zagrebu i Hrvatske zaklade za znanost.

(Četvrtak, 17 Listopad 2019 15:08)
Broj slobodnih parkirališnih mjesta u Vukovaru u prvoj zoni može se doznati i putem mobilne aplikacije

Zamjenik gradonačelnika Vukovara Marijan Pavliček s glavnim direktorom za poslovne korisnike A1 Hrvatska Ivanom Gabrićem i predstavnicima Komunalca predstavio je javnosti na konferenciji za medije održanoj u Ulici Lokvanjski sokak sustav pametnog parkiranja čije je korištenje Grad osigurao posredstvom tvrtke Komunalac u 1. zoni naplate parkiranja.  Korisnici mogu jednostavno, Android mobilnom aplikacijom – A1 Smart Parking  dobiti informacije o raspoloživim parkirnim mjestima te upute kako do njih doći.

(Četvrtak, 17 Listopad 2019 13:36)
Sve osnovne i srednje škole naše županije su u štrajku

Iz Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske – Područnog odbora Sindikata Vukovarsko srijemske županije priopćeno je da se danas štrajka u svim osnovnim i srednjim školama naše županije.

(Četvrtak, 17 Listopad 2019 12:31)
In memoriam na 97 policajaca poginulih i nestalih u Domovinskom ratu u obrani Vukovara

U okviru 28. obljetnice pogibije general-bojnika Blage Zadre, legendarnog zapovjednika obrane Trpinjske ceste, koji je svoj neustrašiv ratni put u obrani Domovine Hrvatske započeo upravo iz redova Hrvatske policije, u organizaciji Grada Vukovara, Ministarstva unutarnjih poslova i Policijske uprave vukovarsko-srijemske te Udruge policije vukovarskih branitelja Domovinskog rata održana je komemorativna svečanost „In memoriam na 97 policajaca poginulih i nestalih u Domovinskom ratu u obrani Vukovara“.

(Srijeda, 16 Listopad 2019 19:44)
Obilježena godišnjica pogibije vukovarskih ratnih heroja Blage Zadre i Alfreda Hilla

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Memorijalnome groblju žrtava iz Domovinskoga rata, odana je počast zapovjednicima obrane Vukovara general-bojniku Blagi Zadri i bojniku Allfredu Hilu koji su poginuli na današnji dan 1991. godine, Zadro u Borovu naselju, a Hill u četvrti Sajmište. Potom je na Trpinjskoj cesti kod spomen-biste Blagi Zadri održan prigodni komemorativni program pod nazivom Heroj Trpinjske ceste.

(Srijeda, 16 Listopad 2019 17:52)
U Vukovaru je za poslodavce održan seminar o razvoju inovacija na poslu

HUP Regionalni ured Osijek u suradnji s Razvojnom agencijom Vukovar i Simbex Akademijom organizirao je  u prostorijama Poslovno-inovacijskog centra BIC Vukovar seminar na temu Razvoj inovacije u poslu.

(Srijeda, 16 Listopad 2019 13:48)

Na Gradskom stadionu u Borovu naselju osvanuli grafiti neprimjerenoga sadržaja

Zid istočne tribine išaran grafitima neprimjerenoga sadržaja Zid istočne tribine išaran grafitima neprimjerenoga sadržaja Foto: R. Rac

Na pozadinskom zidu istočne tribine Gradskoga stadiona u Borovu naselju osvanuli su grafiti neprimjerenoga sadržaja. Crvenim sprejem nacrtana je maskota psa pored kojega je ćiriličnim pismom ispisano ime „Leksi“, uz to stoji ćirilični natpis „Srbija do Tokija“, latinicom ispisan „MUP RH“ koji je potom prekrižen, a pored toga se nalazi maskota muške osobe koja pokazuje srednji prst ruke, a na čelu ima ispisano ćirilično 4 S.

Grafiti su vjerojatno osvanuli u noći s utorka na srijedu, pretpostavlja Tomislav Kovač, dopredsjednik HNK Vukovar 1991.

- Dolaskom na Gradski stadion uočili smo grafite te smo o svemu izvijestili policiju koja je izašla na teren i obavila očevid. Zgranut sam ovim događajem i mišljenja sam kako je ovo poruka uoči održavanja tradicionalnog 17. Memorijalnoga turnira vukovarskih branitelja – rekao je Kovač.

Kovač nam je ispričao kako su od policije po završetku očevida dobili informaciju kako će zasigurno doći do jednog ili više počinitelja ovoga djela.

Inače, Gradski stadion u Borovu naselju u cijelosti je ograđen te se zaključava svake večeri, kao i tijekom dana ukoliko na njemu nema aktivnosti.

- Na stadionu treniraju sve dobne skupine u prijepodnevnim satima te poslijepodne, od 16 sati pa nadalje. U međuvremenu, stadion je zaključan, baš kao u večernjim satima, tako da pretpostavljam da su počinitelj ili više njih tijekom večernjih sati preskočili ogradu stadiona, popeli se na tribine te ispisali grafite neprimjerenoga sadržaja – ispričao je Kovač.

Kovac HNK Vukovar 1991 
Tomislav Kovač, dopredsjednik HNK Vukovar 1991

Na novinarski upit postoje li možda nadzorne kamere na stadionu koje su eventualno mogle snimiti, za sada još uvijek nepoznatoga počinitelja ili više njih, Kovač je odgovorilo kako nadzornih kamera nema.

- Stadion se trenutno nalazi u državnom vlasništvu, kada se riješi pitanje vlasništva, a nadam se kako će budući vlasnik biti Grad Vukovar, svakako se nadam da će biti postavljene i nadzorne kamere, posebice budu li se slični događaji opetovano ponavljali – poručio je dopredsjednik HNK Vukovar 1991.

Dodajmo i to kako će se u Vukovaru od 25. do 28. travnja održati spomenuti 17. Memorijalni turnir vukovarskih branitelja na kojem će se uz pionire iz domovine, momčadi hrvatskih nogometnih klubova NK Hrvatski dragovoljac (Zagreb), HNK Rijeka, GNK Dinamo (Zagreb), NK Lokomotiva (Zagreb), NK Slaven Belupo (Koprivnica), NK Rudeš (Zagreb), NK Istra (Pula), HNK Hajduk (Split), NK Inter (Zaprešić), HNK Gorica (Velika Gorica), HNK Osijek, HNK  Cibalia (Vinkovci),  HNK Vukovar 1991., natjecati i mladi Hrvati iz iseljeništva, iz Sjeverne Amerike, Njemačke, Austrije, Švedske i Švicarske. Uz natjecanja, mladi će nogometaši, kao i dosadašnjih godina obići memorijalna obilježja u gradu na Dunavu, a upravo na ovome stadionu trebala bi biti upriličena službena ceremonija otvorenja turnira kao i sama završnica s polufinalnom i finalnom utakmicom te dodjelom nagrada i priznanja.

Pročitano 1749 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti dana

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija