Turska pobijedila Bjelorusiju

Kvaliteta turskog sastava došla je do izražaja nakon prvog poluvremena Kvaliteta turskog sastava došla je do izražaja nakon prvog poluvremena Foto: Press centar KK Vinkovci

Prva utakmica trećeg dana EP u košarci za juniorke odigrana je u Grupi A između Turske i Bjelorusije. Iako je Turska slovila kao veliki favorit u ovoj utakmici, sastav Bjelorusije izvrsno se držao čitavo prvo poluvrijeme koje je okončano rezultatom 31-31.

Međutim, u nastavku susreta, kvaliteta turskog sastava došla je do izražaja, te je ova ekipa stigla do svoje druge pobjede u skupini, dok su Bjeloruskinje ostale bez slasti slavlja na ovom turniru. Rezultat ove utakmice je Turska – Bjelorusija 79 -55 (17-13, 14-18, 27-15, 21-9 )

U pobjedničkom sastavu prednjačila je Gulcan sa 17 postignutih koševa, dok je Onar postigla 15. Kod ekipe Bjelorusije najučinkovitija je bila Inkina s 11 koševa i ona je ujedno jedina košarkašica ovog sastava koja je upisala dvoznamenkasti broj koševa.