Stjepan Čošić nastupio na dva ultramaratona u razmaku od 6 sati

Stjepan Čošić Stjepan Čošić Foto. S. Čošić

Proteklog vikenda 23. i 24. rujna u Parku prijateljstva u Beogradu u organizaciji Sri Chinmoy tima održan je "26. Beogradski ultramaraton samoprevladavanja" u sklopu kojeg su održane utrke na 6/12/24 sata, a sve su se održavale na kružnoj stazi dužine 1,1 km. Nastupili su ultramaratonci iz 9 europskih država. Među njima bio je i vukovarski ultramaratonac član Kluba 100 maratona Stjepan Čošić (46) koji je nastupio na utrkama na 6 i 12 sati, s pauzom od samo 6 sati između utrka. Uz još jednog trkača iz Srbije Stjepan je jedini nastupio na 2 utrke, što se odrazilo na rezultatu s kojim je Stjepan zadovoljan.

U subotu u podne startao je s utrkom na 6 h, gdje je pretrčao 50,4 km i zauzeo 8. mjesto od 21 trkača. Utrka je trajala do 18 sati, a već u ponoć opet je bio na startu, ovog puta utrke na 12 sati, koja je završila u nedjelju u podne i gdje je Stjepan skupio 69,4 km zauzevši 14. mjesto od 23 trkača. Iako je riječ o ekstremnim utrkama, gdje je na stazi proveo 18 sati i gdje se trči cijelu noć, Stjepan je u Beogradu bio sam, bez pratnje ili suport tima, sto većina trkača na ovakvim utrkama ima, što mu je bila dodatno otežavajuća okolnost.