Vinkovčani najbrži na 17. Vukovarskom Hamburg maratonu

17. Hamburg maraton 17. Hamburg maraton Foto: AK Maraton

Na Dunavskoj šetnici u Vukovaru održan je 17. Vukovarski "HAMBURG" maraton. Startalo je 8 maratonaca i svi su uspješno završili maraton, utrku dugu 42,2 km.

Najbrži bio je Boris Kratofil iz Vinkovaca, kojem je ovo 3. pobjeda na "Hamburgu". Drugo mjesto osvojio je također trkač iz Vinkovaca Josip Matezović, dok je 3. bio Sebastijan Beriša iz Varaždina.

Vukovarski maratonac Stjepan Čošić, ujedno i organizator Vukovarskog "HAMBURG" maratona u subotu je istrčao 32. maraton ove godine, čime je već u 6. mjesecu nadmašio rekord Hrvatske koji je lani postavio s 30 istrčanih maratona u jednoj godini. Osim njega maraton je istrčao još jedan Vukovarac, Krešimir Šlafhauzer, redovit sudionik "HAMBURG" maratona. Slijedeći "HAMBURG" maraton zakazan je za 9.7. u 19:00 h.