NAJNOVIJE
Općina Bogdanovci nagrađuje odlične učenike

Općina Bogdanovci objavila je Javni poziv za srednjoškolce i osnovnoškolce koji su u prethodnoj školskoj godini postigli odličan uspjeh s prosjekom ocjena 5,0.

Pravo sudjelovanja imaju svi srednjoškolci i osnovnoškolci s prebivalištem na području Općine Bogdanovci, a za kandidaturu moraju dostaviti popunjenu prijavnicu, koja se nalazi na službenoj stranici općine, Općini Bogdanovci.

Prema riječima načelnika općine Marka Baruna ova se mjera u općini provodi drugu godinu za redom, a za cilj ima nagraditi one učenike koji su uložili iznimno veliki trud u učenje.

- Uz samu prijavnicu potrebno je priložiti dokaz da je učenik stanovnik Općine Bogdanovci i dokaz da je u akademskoj 2021./2022. godini ostvario odličan rezultat odnosno s prosjekom 5,0. Poziv vrijedi do 14. srpnja s time da će se 15. srpnja objaviti popis nagrađenih učenika. Ovo je druga godina za redom kako Općina provodi ovu mjeru i prema onome što trenutno vidimo naši učenici su učenici sa sve boljim ocjenama. Prigodna novčana naknada za srednjoškolce iznosi 500 kuna dok za osnovnoškolce 300 kuna - pojasnio je Barun. 

Sve dodatne informacije o provedbi javnoga poziva mogu se dobiti pozivom na broj 032/576-903 ili osobnim dolaskom u zgradu općinske uprave.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 16:39)
HALMED: U dva slučaja povezanost cjepiva i smrti

Agencija za lijekove i medicinske proizvode objavila je izvješće o prijavama sumnji na nuspojave lijekova u 2021. godini u kojem ističe da većina prijavljenih nuspojava nisu bile ozbiljne, dok je u dva slučaja utvrđena povezanost cjepiva protiv covida i smrti.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 16:30)
Od subote, 2. srpnja prijevoz na vukovarsku Malu adu

Obavještavaju se građani i svi izletnici, ljubitelji vukovarske Male ade, da počevši od subote 2. srpnja 2022. godine kreće prijevoz na vukovarsku Malu adu – izvijestili su iz Grada Vukovara.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 14:49)
Održana 12. sjednica Skupštine Osječko-baranjske županije

U Velikoj vijećnici Skupštine Osječko-baranjske županije održana je 12. sjednica Skupštine Osječko-baranjske županije.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 14:36)
Od 1. srpnja u Vukovaru jeftinija autobusna karta

Iz Gradske uprave Grada Vukovara izvijestili su građane, korisnike javnog gradskog prijevoza, kako od 01. srpnja 2022. godine komunalni linijski prijevoz putnika na području grada Vukovara, na temelju Ugovora o koncesiji, obavlja Čazmatrans Vukovar d.o.o. po cijeni karte u jednom smjeru od 5,00 kuna.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 14:27)
Završena obnova sopotskih kućica

Nakon nešto više od godinu dana radova, u Arheološkom parku Sopot završena je obnova sopotskih kućica. Iz Gradskog muzeja Vinkovci najavljuju kako je to prvi veliki i važan korak ka razvoju ovog lokaliteta koji će biti prava kulturno-arheološka i turistička atrakcija najstarijeg europskog grada.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 14:03)
Modna revija "Vinkovci fashion night" u Vinkovcima

Udruženje manekena „Loreena” Vinkovci organizira modnu reviju koju će održati u srijedu u 21 sati u Vinkovcima u pješačkoj zoni.

(Srijeda, 29 Lipanj 2022 13:45)

Hrvatski veslački klub "Vukovar" obilježio 110. godišnjicu rada

110. godina Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar 110. godina Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar Foto: Kery

Svečanom sjednicom u Hrvatskom domu Vukovar obilježena je 110. godišnjica rada Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar. Nakon pozdravnih govora dugogodišnji tajnik kluba Berislav Vrančić podsjetio je na najznačajnije događaje u 110 godina rada kluba. Potom su plakete dodijeljene uzvanicima, trenerima i najboljim sportašima kluba u proteklih deset godina.HVK Vukovar6 

Preuzimanjem plakete trener Damir Barišić posebno je istaknuo dva člana Ivanu Krkljuš i Matu Brandta. Nakon svečane sjednice u prostorima HVK Vukovar svečano je kršten i predstavljen novi čamac, a kum je bio gradonačelnik Ivan Penava. Potom je čamac posvetio fra Ivica Crnković. Plakete su dobili i najveći donatori kampanje.HVK Vukovar5

- U ovih 110 godina mislim da su najvažnija naša djeca odnosno veslačice i veslači koji iz godine u godinu dolaze nama u klub, odlaze iz kluba kao već odrasli ljudi i vračaju se svakodnevno u naš klub. Dio su života kluba i klub je zapravo dio života ovog grada. Najznačajnije je da je klub opstao. Klub je od 1912. stalno prisutan unatoč tri rata, unatoč raznim nevoljama. Klub, odnosno ljudi koji su oko njega svaki put ga izgrade, obnove i zapravo nastave s radom – rekao je predsjednik Hrvatskog veslačkog kluba "Vukovar" Luka Kolar, koji je pojasnio i nabavku novog čamca 

– Ovaj kombinirani čamac za dva veslača smo nabavili putem kampanje gdje su svi donatori na transparentan način vidjeli kako se novac prikuplja, za što se prikuplja i za što je na kraju utrošen. Prikupili smo 97 000,00 kuna što je dovoljno za sam čamac, kampanja je i dalje otvorena do 31. svibnja pošto moramo prikupiti iznos potreban za porez. Još moramo nabaviti vesla za čamac i nadam se da ćemo do kraja kampanje uspjeti prikupiti sva potrebna sredstva – rekao je Kolar.

- Davno je bila ta 1912. godina kada je utemeljen HVK Vukovar. S radom se počelo i ranije ali sam osnutak je vezan za tu godinu i taj klub je zapravo duh građanskog Vukovara. Moram reći da je klub bio i tema mog diplomskog rada. On je bio odraz onoga što je Vukovar bio tijekom tih vremena. Ovaj klub, baš na ovom mjestu je stasao izrazitim entuzijazmom građana grada Vukovara u ono vrijeme koji su se preko najviđenijih obitelji koji su bili uključeni u tu ideju, kroz uporan rad organiziranjem zabava, priredbi, prodajom razno raznih proizvoda skupljali novac kako bi došli u poziciju izgraditi klub praktički vlastitim sredstvima bez pomoći ikoga. Na ovom mjestu, tada još na obali i starom ušću Vuke u Dunav napravljeno je ovakvo jedno zdanje.HVK Vukovar2 

Klub je tijekom svoje povijesti nekoliko puta gorio i bio srušen ali to veslanje živi neodvojivo od grada Vukovara i preko svih nas, velikog broja članova nikada djelatnost kluba nije došla u pitanje. Povodom godišnjice krstit ćemo i čamac kojem je i grad Vukovar dao svoj doprinos ali i sama uprava kluba kroz prikupljanje sredstava putem interneta, jednako tako u sufinanciranju je sudjelovao i Fond za obnovu i razvoj grada Vukovara – rekao je gradonačelnik Vukovara Ivan Penava, te se prisjetio i stradalih članova kluba u Domovinskom ratu 

- Kako je neizostavno sudbina kluba povezana i sa sudbinom grada, na žalost 32 naša člana su poginula u agresiji na Vukovar i Republiku Hrvatsku. Njihova imena ponosno stoje na ulazu u klub, svjedoče njihovoj ljubav prema gradu i njihova imena su trajno upisana u naš klub ali i kolektivnu svijest Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar- zaključio je gradonačelnik Penava.HVK Vukovar

Pročitano 203 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija