Otkriveni provalnici u kuću u Oroliku

Temeljem prijave 63-godišnjakinje o otuđenju alata i drugih predmeta iz obiteljske kuće u Oroliku policijski službenici Policijske postaje Vinkovci su proveli kriminalističko istraživanje nad 18-godišnjakom i maloljetnikom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Teška krađa.

(Utorak, 16 Travanj 2024 14:24)
Za razvoj cikloturizma Vukovarsko-srijemska županija poduzetnicima dala novih 10.000 eura

Vukovarsko-srijemska županija osigurala je 10.000 eura za dodjelu bespovratnih potpora za ulaganja u dodatnu ponudu smještajnih objekata na području županije. Potpora je dana u okviru projekta Razvoj aktivnog turizma Vukovarsko-srijemske županije s ciljem razvoja cikloturizma i može se koristiti za kupovinu bicikala i biciklističke opreme, a dobilo ju je 20 korisnika u iznosu od 500 eura.

(Utorak, 16 Travanj 2024 13:12)
Župan Damir Dekanić primio je mlade nogometaše NK „Radnički” Županja

Župan Vukovarsko-srijemski Damir Dekanić primio je u velikoj županijskoj vijećnici u Vinkovcima nogometaše Radničkog iz Županje godište 2015. Oni su na međunarodnom turniru u Umagu osvojili 7. mjesto u konkurenciji 64 ekipa. U razigravanju od 5. do 7. mjesta igrali su protiv nogometnog giganta Barcelone i uspjeli izboriti neriješen rezultat, a Barcelona je slavila tek nakon penala. Prije utakmice s Barcelonom, u četvrtfinalu Radnički je igrao protiv splitskog Hajduka i slavio s 2:1, a u osmini finala Županjci su pobijedili slovenskog prvoligaša Muru s 4:0.

(Utorak, 16 Travanj 2024 13:00)
Otvaranjem birališta u Australiji počeli izbori za Hrvatski sabor

Otvaranjem tri od četiri biračka mjesta u Australiji, u ponedjeljak u 23 sata po hrvatskom vremenu, počeli su izbori za 11. saziv Hrvatskoga sabora koji se u inozemstvu održavaju dva, a u Hrvatskoj jedan dan, u srijedu, 17. travnja.

(Utorak, 16 Travanj 2024 10:09)
Danas i sutra izborna šutnja

Nakon mjeseci neslužbene i 16 i pol dana službene promidžbe u kojoj su političke stranke i kandidati uvjeravali birače da baš njima trebaju dati 'ulaznicu' za Hrvatski sabor na izborima u srijedu, 17. travnja, u Hrvatskoj je u ponoć nastupila dvodnevna izborna šutnja.

(Utorak, 16 Travanj 2024 10:07)
Nikola Todorović seniorski je prvak Hrvatske

Članovi kluba dizača utega "Vukovar", imali su uspješan dvodnevni nastup u Osijeku, gdje je održano Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Seniorski Prvak Hrvatske u sve tri dizačke discipline (trzaj, izbačaj i biatlon) s tri zlatna odličja je Nikola Todorović, kojem je pripao i pehar za apsolutni plasman na drugo mjesto. Nikolu je u pohodu za titulu najuspješnijeg seniora Hrvatske omeo Križan Rajić iz KDU "Split" za minimalnih 0,1 "sinclair" bod.

Tri srebra su pripala Viktoru Renduliću, tri bronce Saši Turukalo i Kristijanu Bertranu, dok je jedno srebro pripalo Tanji Turukalo u trzaju, ali je iz zdravstvenih razloga morala odustati od daljnjeg natjecanja. Ostvareni rezultat od 66 kg. je novi državni rekord za kadetkinje u kategoriji do 81 kg. Broncu i dva četvrta mjesta osvojila je Maja Kell, tri četvrta mjesta su pripala Nataši Dermiček i Davidu Todoroviću, dok je Sergej Gavrovski tri puta peti.

Rezultati KDU "Vukovar" : Nataša Dermiček 50+60=110 kg. do 59 kg., Maja Kell 56+61=117 kg. do 71 kg., Tanja Turukalo 66 kg. + odustajanje do 81 kg. Viktor Rendulić 53+65=118 kg. do 61 kg., Saša Turukalo 48+60= 108 kg. do 61 kg., Nikola Todorović 120+145=265 kg. do 81 kg., David Todorović 111+130=241 kg. do 96 kg., Kristijan Bertran 100+145 = 245 kg. i Sergej Gavrovski 80+115= 195 kg. +109 kg.

(Utorak, 16 Travanj 2024 08:30)
Nikola Busić prvi u Osijeku u utrci na pet kilometara

Izniman rezultat ostvario je Nikola Busić, kadet Atletskog kluba "Maraton" Vukovar na natjecanju u utrci na 5 kilometara u sklopu Osječkog Ferivi polumaratona. Distancu od 5 kilometara istrčao je za impresivnih 17 minuta i 35 sekundi osvojivši prvo mjesto.

-Za trkača od 15 godina ovo je izniman rezultat ali treba biti pažljiv glede na sve aspekte razvoja jednog ovako mladog i perspektivnog trkača i kroz periodizaciju postupno graditi napredak- rekao je trener Srećko Ilinčić.

U sklopu utrke na 21 kilometar nastupili su i drugi članovi Ak Maraton Vukovar: Stipica Bagarić, Bruno Preradović, Bojan Jendričko, Vedran Jesenović, Siniša Busić, Domagoj Šeremet, Vanda Zahirović, Lidija Piljaš i Mirela Jelica.

(Utorak, 16 Travanj 2024 08:27)

Kutjevo – Vukovar 1991 0:5 (0:3)

Novu su pobjedu ostvarili nogometaši Vukovara 1991 u Kutjevu i tako se probili na 5.  mjesto prvenstvene ljestvice. Utakmica je bila praktički riješena u prvih 20 minuta kada je Vukovar vodio s 3:0. Vodeći pogodak na utakmici postigao je Josip Barišić već u 3. minuti susreta. Na 2:0 povisio je Marko Mrkonjić u '15., a pet minuta kasnije, u '20. Mrkonjić svojim drugim pogotkom povisuje na 3:0. Slično je krenulo i u drugom poluvremenu, nakon 8 minuta nastavka Patrik Džalto povisuje na 4:0, igrala se '53. Konačan rezultat Kutjevo – Vukovar 1991 0:5 postavio je Jose Julian Lugo Paz u '59. U 80. minuti isključeni su domaći igrač Josip Budimir i igrač Vukovara Mislav Dogan.Vukovar 1991 NAŠK objavljeno

Vuteks Sloga – Zrinski (J) 2:1

Do prve su pobjede došli nogometaši Vuteks Sloge. Utakmica nije dobro počela za domaćine jer je već početkom utakmice dosuđen kazneni udarac za goste, ali udarac Dos Santosa brani Miroslav Vuković. Odmah potom poveli su domaćini pogotkom Predraga Poznanovića, igrala se 15. minuta. Samo dvije minute kasnije bilo je 1:1, i to autogolom vratara Vukovića koji je nespretno reagirao na ubačenu loptu te ju poslao u vlastitu mrežu. Bolju igru domaćini su okrunili drugim pogotkom koji je postigao Marko Jelečki u '42. I u drugom poluvremenu Vuteks Sloga je bila bolja ekipa ali se rezultat nije mijenjao.

Ostali rezultati 13. kola: NAŠK – Graničar 0:0, Croatia Đakovo – Marsonia 2:1, Oriolik – Slavija 3:0, Sloga Nova Gradiška – Belišće 0:1, Valpovka- Bedem 3:0, Slavonija – Čepin 3:0, Slavonac Bukovlje – Vihor 3:2.