Vukovarski veslači u pet A i B finala

30. Hrvatsko veslačko prvenstvo 30. Hrvatsko veslačko prvenstvo Foto: HVKV

Hrvatski veslački klub Vukovar prošlog vikenda nastupio je na 30. Hrvatskom veslačkom prvenstvu koje se održavalo na jezeru Jarun u Zagrebu od 10. do 13. rujna 2020. godine. Boje kluba branilo je 16 veslača u 12 disciplina u pratnji dvojice trenera. Veslači su osvojili ukupno jedno prvo i šesto mjesto te dva druga i četvrta mjesta u velikom A finalu te po jedno prvo, drugo, treće i četvrto mjesto u B finalu.

Prvu srebrnu medalju osvojile su Mihaela Mihaljević i Lara Edelinski u dvojcu bez kormilara za juniorke A. Drugu srebrnu medalju klubu donijele su kadetkinje A u disciplini četverca na pariće u sastavu Nikolina Građanski, Kiara Orkić, Ella Paljušaj i Anja Vinković. Posada četverca bez kormilara za juniore B u sastavu Bruno Gašparić, Domagoj Drobac, Ivan Hardi, Borna Ivanković u finalu B stigli su četvrti. Istoga dana Matej Vukić u samcu za lake juniore zauzeo je prvo mjesto u B finalu. Finalnoj utrci prethodilo je prednatjecanje u vrlo jakoj skupini kojemu je Matej stigao treći. Po izveslanom vremenu Mateju je bilo mjesto u velikom A finalu istoga dana, nažalost Matej Maljak u samcu za kadete iz tehničkih razloga je diskvalificiran.Hrvatski veslački klub Vukovar 2

Mihaela Mihaljević u samcu za lake juniorke trećim mjestom u kvalifikacijama plasirala se u finale A u kojem je osvojila odlično četvrto mjesto. Za Karla Bendru možemo reći da se na ovom prvenstvu naveslao. U disciplini samca za kadete u četvrtfinalu stigao je drugi, u polufinalu šesti da bi u B finalu zauzeo treće tj. ukupno deveto mjesto. U velikom A finalu izvrsno četvrto mjesto zauzeli su Matej Vukić i Matko Gašparić u dvojcu bez za lake seniore. Mihaela Mihaljević i Lara Edelinski svoju snagu su okušali u starijoj skupini dvojca bez za seniorke. Četvrtim mjestom u kvalifikacijama ostvarile su plasman u B finale u kojem su potom stigle druge, ukupno osme.

Mladi seniori Ivan Kolar i Filip Marošičević u dvojcu na pariće trećim mjestom u kvalifikacijama izborili su veliko A finale u kojem su u velikoj seniorskoj konkurenciji stigli šesti. Boje kluba branila je i jedna veteranska posada koja se sastojala od trenera Krešimira Džalte i veterana Mirka Benakovića, u dvojcu bez kormilara kroz cilj su prošli treći, ali u svojoj dobnoj „C“ kategoriji imali su najbrže vrijeme te su time osvojili zlatnu medalju za HVK Vukovar.Hrvatski veslački klub Vukovar 1

Veslačice i veslači natjecali su se pod stručnim vodstvom svojih trenera Damira Barišića i Krešimira Džalte koji su ih ujedno i prevozili i brinuli o njima. Samo natjecanje proteklo je po iznimno lijepim vremenskim uvjetima, sunčano i gotovo bez vjetra, a organizator Hrvatski veslački savez pobrinuo se da sve protekne pod strogim uputama HZJZ-a.

Trenutno traju upisi u školu veslanja te HVK Vukovar poziva sve djevojčice i dječake u dobi od 10 do 13 godina da se okušaju u veslanju na besplatnim probnim treninzima do kraja rujna.Hrvatski veslački klub Vukovar 4