Zlato za gimnastičarke

U nedjelju 9.6. u dvorani Sokol centra u Osijeku održano je  2. Kolo C programa KUPA Hrvatske- regija Istok u ženskoj sportskoj gimnastici.

Natjecalo se devet klubova iz naše regije, ukupno 163 natjecateljice. Konkurencija je bila vrlo jaka i u broju natjecateljica, kao i kvaliteti prikazanih vježbi.  Gimnastički klub Vukovar imao je predstavnice u tri kategorije u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji. U sve tri kategorije vukovarske gimnastičarke su osvojile prva mjesta.

Plasman  u ekipnoj konkurenciji:

Mlađe juniorke: 1. GK Vukovar, 2. GK Inova Gim Osijek, 3. GK Fit Đakovo
Juniorke: 1. GK Vukovar, 2. GK Sokol Slavonski Brod, 3. GD Sokol Požega
Seniorke: 1. GK Vukovar, 2.GK Inova Gim Osijek, GD Osijek Žito

Vukovarske gimnastičarke su se okitile medaljama i u pojedinačnoj konkurenciji: zlatne medalje osvojile su  Atina Simić i Miljana Poznanović, srebrom su se okitile Valentina Mrkonja i Vanja Kiralj, a broncu je osvojila Nika Budim.

U pojedinačnoj konkurenciji po kategorijama vukovarke su ostvarile sljedeći plasman.
Mlađe juniorke: 1. Atina Simić, 2. Valentina Mrkobnja, 3. Nika Budim
Juniorke:  1. Miljana Poznanović
Seniorke: 2. Vanja Kiralj