Vukovarski šahist Petar Kovač plasirao se na završnicu SIM u Splitu

SIM SIM

U Županji su 14. travnja 2018., održana županijska Finala 22. ciklusa Sportskih igara mladih. Nastupilo je 25 šahista u muškoj i ženskoj konkurenciji. Turnir je igran u prostorima županjskog šahovskog kluba. Na turniru dječaka do 11 godina u konkurenciji 12 natjecatelja medalje su osvojili;

1. mjesto: Petar Mijaković (Vinkovci),

2. mjesto: Petar Šokčević (Gunja),

3. mjesto: Mihael Mešin (Županja).

Na turniru dječaka do 15 godina u konkurenciji 7 natjecatelja medalje su osvojili;

1. mjesto: Petar Kovač (Vukovar),

2. mjesto: Luka Blažević (Gunja),

3. mjesto: Toni Vukojević (Županja).

4. mjesto: Hrvoje Lukačević (Štitar).

Na zajedničkom turniru djevojčica uzrasta do 11 i do 15 godina  u konkurenciji 6 natjecateljica, medalje su osvojile;

3. Nikolina Džoić (Županja).

Plasman na državnom Finalu Sportskih igara mladih u Splitu, u kolovozu, osigurali su; Dora Džoić, Hana Vinković, Petar Kovač i Petar Mijaković. Natjecanje je organizirao i vodio koordinator SIM za VSŽ Krunoslav Lešić.