Odbojkašice Enne Vukovar preuzele vodstvo

Enna Vukovar - Brda Enna Vukovar - Brda Foto: Kery

U derbi utakmice kola drugoplasirana Enna Vukovar ugostila je vodeća Brda te je na svom terenu pobijedila 3:0. Pobjedom i s nova 3 boda Enna Vukovar je preuzela vodstvo na prvenstvenoj ljestvici. Prvi set dobile su domaće odbojkašice 25:15. Drugi set su dobile 25:23, ali on je bio sve samo ne lagan. Gošće su odlično ušle u drugi set i vodile i osam poena razlike zahvaljujući ponajviše slabom prijemu servisa domaćih odbojkašica. Ipak su odbojkašice Enne uspjele preokrenuti utakmicu i dobiti set. Zanimljivo je bilo i u trećem setu no pripao je Enni Vukovar 25:19. – što se tiče domaćih odbojkašica ispoštivale su sve što je od njih trenerica zahtijevala. Mi smo kiksali u nekim situacijama u kojima ranije nismo. Igra se još jako puno ostalo je još 5 kola. Mi jesmo dvije vodeće ekipe ali nije ništa gotovo do kraja, ništa se ne zna tko će biti prvi a tko drugi. Svi vide naše dvije ekipe da ulaze u Superligu ali ako bude igrala dobro, ekipa Drenove bi mogla biti veliki problem i za nas i za ekipu Vukovara. Moje igračice nisu ispoštivale dogovor kod prijema tko što preuzima, što se tiče servisa i to su neke osnove. Bez prijema i bez nekih ,hajmo reći dječjih grešaka, koje su bile se ne može pobijediti neka iskusna ekipa kao što je ekipa Vukovara kod kojih većina igračica igra jako dugo, koje se znaju i poznaju i mislim da su zasluženo na vrhu tablice. U utakmici koju smo mi dobili u Vukovaru 3:0 su odbojkašice Enne Vukovar napravile ono što smo mi danas, griješile su i nisu ispoštivale neke stvari koje su morale i jednostavno smo ih dobili. One nam još dolaze u Split i još nije ništa gotovo. Nadamo se dobrom revanšu u Splitu, dobroj atmosferi i dobroj igri obje ekipe  – rekao je trener odbojkašice Brda Marko Pavičić – te o nastavku prvenstva i velikoj bodovnoj razlici u odnosu na Drenovu rekao – Mi i Vukovar s iduće dvije pobjede rješavamo sve, oni nas više ne mogu stići. Sada je na nama tko će biti prvi a tko drugi. Nama to nije bitno jedino bi nam bilo dobro da budemo prvi jer bi igrali s Marinom Kaštelom ili Kaštelom DC koje su nam susjedi i uštedjeli bi novaca koje nitko nema u našoj ligi. Ali bit će i veliko zadovoljstvo ako budemo drugi pa idemo na zagrebačku Mladost kao najjaču ekipu pa da vidimo gdje smo za iduću godinu. Plasiranje u Superligu bit će najveći uspjeh kluba jer ove godine slavimo 50 godina kluba i to je nagrada za sve ljude koji su u klubu radili – rekao je Pavičić. Na pitanje jesu li odbojkašice Enne Vukovar očekivale težu utakmicu s Brdima nego što je bila trenerica Enne Vukovar Ivana Đamarija kaže – Iskreno jesam jer smo imale puno nedaća ovaj tjedan. Imale smo par igračica koje su bile bolesne i čak je Jelena Ćirić igrala pod temperaturom tako da nisam očekivala 3:0 ali cure su skupile snagu i dale maksimum. Bez obzira što je utakmica završila 3:0, drugi set smo mi gubili 7-8 razlike pa smo stizali i oni isto. Mislim da je utakmica bez obzira na rezultat opravdala epitet derbija – rekla je Đamarija te dodala – Zadnjih utakmica imamo problema s prijemom servisa. Mi smo početkom ove polusezone promijenili lopte i od tada imamo izuzetne probleme s prijemom servisa jer je lopta drugačija, brža i to nam je jedini problem s kojim se borimo zadnjih 5-6 utakmica. Neočekivano smo, stvarno, nakon svih ovih nedaća došli na prvo mjesto i nadamo se da ćemo tu i ostati nakon ovih pet utakmica i da ćemo ići u borbu za vrh. Iskreno svejedno nam je hoćemo li biti prvi ili drugi ali iskreno zašto ne bismo bili prvi ako možemo. Ako sljedeći vikend u Rijeci dobijemo mi bježimo praktički Drenovi 9 bodova i puno toga smo riješili za naredne utakmice. U Zadar idemo u goste poslije Drenove, Zadar je nakon poraza od Drenove praktično izgubio sve šanse tako da mislim da bi to trebali riješiti u svoju korist – zaključila je Đamarija.  – Dobro smo se pripremale, to smo pokazale na terenu, bile smo spremne preuzeti prvo mjesto to smo i napravile i prezadovoljni smo. Gotovo da nam i nije trebala priprema za ovu utakmicu sve smo već unaprijed znali iz iskustva i prethodnih priprema i prezadovoljni smo. Odradili smo sve što nam je trenerica zadala – rekla je odbojkašica Enne Vukovar Ivana Čolak te dodala – Prvi smo, nadam se da ćemo zadržati prvo mjesto do kraja i spremno ćemo dočekati ove iz gornje skupine. Sljedeći vikend idemo u Rijeku ali nije to laka utakmica moramo se dobro pripremiti, naporno ćemo trenirati cijeli tjedan i spremno ćemo ih dočekati. Borit ćemo se do kraja i nadamo se s maksimalnim brojem bodova završiti utakmicu. Sa samopouzdanjem, upornošću i vjerom u sebe sigurno pobjeđujemo 3:0 – rekla je Čolak.