Rukomet: Borovo prvak prvog dijela prvenstva

Borovo - Valpovka Borovo - Valpovka Foto: Kery

Na početku prvenstva Požega je uz Borovo slovila kao glavni favorit za osvajanje prvenstva. No ovim porazom u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva Požega ima zaostatak od 6 bodova i samo ih kiks Borova i Nexe 2 može vratiti u borbu za prvo mjesto. Na drugom mjestu je odlična ekipa Nexe 2 koji je postao ozbiljan suparnik Borovu u borbi za prvo mjesto. Borovo je odlučno krenulo u utakmicu i već nakon prvog poluvremena pobjeda je bila osigurana. Na odmor se otišlo s 10 golova prednosti bilo je 19:9. Gosti su imali samo jedno poravnanje i to na početku utakmice kod rezultata 1:1. Dominacija se nastavila i u drugom poluvremenu a u jednom trenutku prednost je iznosila 19 golova, rezultat je bio 33:14. Konačan rezultat 38:24 najbolje govori u kakvom stilu je Borovo pobijedilo Požegu. Najbolji strijelac utakmice bio je Šimatić s 8 pogodaka, Zatezalo je postigao 7, Pinjuh, Franić i Radojević po 5, Šamija 4, Stojnović 2 a Vuković i Burazin po 1 pogodak. Kod gostujućeg sastava najbolji strijelci su Grbeš sa 6 pogodaka te Jurković i Obradović sa po 5 pogodaka.

Rezultati 9. kola: Nexe 2 – Slatina 38:22, Borovo – Požega 38:24, Orahovica – Slavija 33:35, Lipa – Valpovka 24:34, Brod – Županja 29:26.