Vukovar – Azena 3:1 (24:14, 31:29, 23:25, 25:16)

Vukovar - Azena Vukovar - Azena Foto: Kery

Odbojkašice Vukovara pobjedom su otvorile prvenstvo, na svom su terenu pobijedile Azenu iz Velike Gorice rezultatom 3:1. Prvi set odbojkašice Vukovara dobile su uvjerljivo 24:14. Drugi set je bio neizvjestan i zanimljiv no više koncentracije imale su domaće odbojkašice. Gošće su se pokazale kao ozbiljan suparnik dobivši treći set 25:23. No u četvrtom setu Vukovar igra ponovno bolje i dobiva ga s 25:16 za 3:1 i prvu prvenstvenu pobjedu. – Ne mogu biti reći da je bila baš uvjerljiva pobjeda i taj jedan set nismo trebali izgubiti ali prva nm je utakmica i nećemo gledati detalje. Cure su se borile i izborile za tri boda. Današnja igra nije još ono što očekujem dobro je idemo na bolje ali ja očekujem još puno više od njih. Uvijek imamo ozlijeđenih igračica u prvom setu nam se ozlijedila igračica iz prve postave dvije igračice vuku ozljede još od ljeta, stalno se krpamo ali dobro je. Popravili smo igru u obrani ali igra u napadu mora biti puno bolja danas su obje četvorke bile ispod prosjeka a odbojka leži na pucačima, naši pucači danas nisu bili baš na potrebnoj razini mislim da oni trebaju popraviti svoju igru, smečersku igru – rekla je trenerica ŽOk Vukovar Ivana Đamarija.

U ostalim susretima 1. kola: Rockwool – Đakovo 0:3, Drenova – Kostrena 3:0, Zadar – Brda 1:3.