Oriolik – Vukovar 1991 2:4

Oriolik – Vukovar 1991 2:4 Foto: Kery

U posljednjem kolu nogometaši Vukovara došli su do pobjede u Oriovcu i prvenstvo završili na 12. mjestu prvenstvene ljestvice. U Drugu ligu plasirala se ekipa Međimurja, dok je ligu napustio Višnjevac. Vukovar je veći dio drugog dijela prvenstva imao problema s igračkim kadrom, tako je bilo i u posljednjoj utakmici na koju je otputovao s trinaest igrača, dakle tek s dva pričuvna igrača. I takav krnji sastav uspio je doći do pobjede. Poveo je Vukovar pogotkom Mateja Uhlarika u 26. minuti susreta, na 1:1 izjednačio je Dominik Milinković deset minuta kasnije. Novo vodstvo Vukovaru donosi Ivan Rist u 66 minuti a četiri minute kasnije Josip Tunjić povećava prednost na 1:3. Svojim drugim pogotkom u 80. minuti Uhlarik je potvrdio pobjedu Vukovara, domaćin je dvije minute kasnije smanjio na konačnih 2:4.

Rezultati posljednjeg 30. kola: Belišće – Slavonija 1:2, Marsonia – Osijek 3:0, Oriolik – Vukovar 1991 2:4, Međimurje – Croatia Đakovo 2:1, Bjelovar – Mladost 8:1, Koprivnica – Višnjevac 4:1, Bedem – BSK 4:3, Varaždin – Slavija 3:1.