Vukovar: Hrvatska – Francuska 16:6

Vaterpolo Hrvatska - Francuska Vaterpolo Hrvatska - Francuska Foto: Vedran Vuleta

U Vukovaru je pred ispunjenim tribinama plivališta odigrana vaterpolska utakmica 5.kola FINA Svjetske lige između Hrvatske i Francuske. Bila je to prva utakmica koju je jedna hrvatska reprezentacija odigrala u Vukovaru od postojanja Hrvatske države. Hrvatska je očekivano ostvarila visoku pobjedu 16:6. Francuzi su samo na početku zaprijetili kada je bilo 3:3, no prva četvrtina završila je u korist Hrvatske 5:3. U drugoj četvrtini je utakmica bila riješena Hrvatske je dobila 6:1 i vodila je 11:4. Treću četvrtinu Hrvatska je dobila 2:0 a četvrtu 3:2 za konačan rezultat 16:6. Utakmici je nazočila i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović koja je izrazila zadovoljstvo odigranom utakmicom jedne Hrvatske  reprezentacije u Vukovaru te je rekla da Slavonija zaslužuje puno ovakvih utakmica. Na pitanje o huliganizmu na subotnjoj utakmici Rijeke i Hajduka predsjednica je rekla – problem huliganizma treba riješiti tako da se iskorijene uzroci ali i puno strožim kaznama za huligane. Kao što ste vidjeli ovdje na ovom bazenu nije bilo apsolutno niti jednog izgreda i tako bi trebala izgledati sportska natjecanja da se igra za navijače za igrače i da mogu doći obitelji i djeca. Nadam se da ćemo to vidjeti jednoga dana i na nogometnim stadionima – zaključila je predsjednica Kitarović. Izbornik Hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak najavljivao je pobjedu – zadovoljan sam prikazanom igrom mislim da su ljubitelji vaterpola mogli uživati u jednoj dobroj igri izuzev početka koji je očekivan da će biti takav kakav je bio. Jednostavno da ste robot ne možete ostaviti emocije po strani, jučer smo bili cijeli dan u obilasku Vukovara svega što se ovdje događalo prije dvadeset i pet godina. Tako da je taj ulazak u utakmicu ostavio sigurno traga na koncentraciji, međutim brzo smo se sabrali postavili jaku obranu i postigli dosta lakih golova iz kontranapada i mislim da su ljubitelji vaterpola uživali. Ja mogu biti zadovoljan, osvojeni su novi bodovi, predstoji zadnja utakmica u Šibeniku koju ćemo igrati protiv Nizozemske. Plasman u završni turnir to je bio naš cilj – rekao je izbornik Tucak