Europsko prvenstvo svećenika: Hrvatska – Slovenija 3:0

U Vukovaru je otvoreno 11. Europsko prvenstvo u malom nogometu za svećenike koje se održava od 20. do 23. veljače 2017. godine. S posebnim je razlogom izabran grad Vukovar kao domaćin prvenstva jer je nakana goste i prijatelje upoznati s novijom hrvatskom poviješću i dodati samom događaju humanitarnu notu. Naime, sav prihod s finalnog dana, 23. veljače,  namijenjen je kao skromna pomoć izgradnji križnoga puta u Vukovaru. Na EP u Vukovaru nastupaju svećenici iz 15 zemalja. Pokrovitelji 11. europskog prvenstva za svećenike u malom nogometu u Vukovaru su Đakovačko-osječka nadbiskupija, Vukovarsko-srijemska županija i Grad Vukovar, a održava se u suorganizaciji Hrvatskog nogometnog saveza.

Hrvatska reprezentacija osvojila je kroz 10 natjecanja 2 zlata, 3 srebra, 3 bronce i dvaput 4. mjesto. U danas odigranim utakmicama Portugal je pobijedio Češku 2:0, Mađarska Italiju 1:0 i Hrvatske je pobijedila Sloveniju 3:0. Hrvatska je u skupini A sa Slovenijom, Bjelorusijom i Austrijom. Skupinu B čine: Portugal, Mađarska, Italija i Češka. Skupinu C: Poljska, Ukrajina i Rumunjska i skupinu D: BIH, Slovačka, Crna Gora i Kazahstan.