NAJNOVIJE
Nastavak kazališnih radionica u Vukovaru

Nakon ljetne stanke, Javna ustanova u kulturi Hrvatski dom Vukovar, nastavlja provedbu kazališnih radionica u okviru EU projekta "Psst!-Partnerstvo u scenskom stvaralaštvu – Razvoj modela sudioničke scenske kulture u Vukovaru.

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 15:53)
Vukovar 1991 i Vuteks Sloga bez bodova u 4. kolu

3. Hrvatska nogometna liga Istok

Rezultati 4. kola: Zrinski (J) – Oriolik 3:0, Slavonija – NAŠK 6:2 , Sloga NG – Croatia Đakovo 0:1, Vuteks Sloga – Čepin 1:4, Belišće – Vukovar 1991 2:0, Graničar – Kutjevo 0:0, Vihor – Bedem 0:1, Marsonia – Slavija 3:1.

Poredak:

  1. Slavonija, Požega 10

  2. Kutjevo, Kutjevo 10

  3. Čepin, Čepin 9

  4. Bedem, Ivankovo 9

  5. Belišće, Belišće 9

  6. Zrinski, Jurjevac 8

  7. Marsonia, Slavonski Brod 8

  8. Vihor, Jelisavac 5

  9. Croatia, Đakovo 5

  10. NAŠK, Našice 4

  11. Graničar, Županja 4

  12. Sloga, Nova Gradiška 3

  13. Vuteks Sloga, Vukovar 3

  14. Oriolik, Oriovac 3

  15. Slavija, Pleternica 0

  16. Vukovar 1991, Vukovar 0

Parovi 5. kola, 18.9.2019.: Slavija – Zrinski (J), Bedem – Marsonia, Kutjevo – Vihor, Vukovar 1991 – Graničar, Čepin – Belišće, Croatia Đakovo – Vuteks Sloga, NAŠK – Sloga NG, Oriolik – Slavonija.

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 13:26)
Slavonac, Otok i Radnički po 9 bodova

Međužupanijska nogometna liga Osijek - Vinkovci

Rezultati 4. kola: Mladost – Slavonac (K) 1:0, Radnički (M) – Borinci 3:1, Borac (KV) – Torpedo 2:2, Višnjevac – Dilj 1:1, Zrinski – Valpovka 2:1, Borac (B) – Šokadija 2:2, Olimpija – Radnički 0:0, Otok – Darda 2:0.

Poredak:

  1. Slavonac, Komletinci 9

  2. Otok,  Otok 9

  3. Radnički, Mece 9

  4. Olimpija, Osijek 7

  5. Radnički, Županja 7

  6. Šokadija, Babina Greda 7

  7. Borac, Bobota 7

  8. Dilj, Vinkovci 7

  9. Valpovka, Valpovo 6

  10. Mladost, Đakovačka Satnica 6

  11. Darda, Darda 6

  12. Torpedo, Kuševac 4

  13. Višnjevac, Višnjevac 4

  14. Zrinski, Bošnjaci 3

  15. Borac, Kneževi Vinogradi 1

  16. Borinci, Jarmina 0

Parovi 5. kola: Darda – Mladost, Radnički (Ž) – Otok, Šokadija – Olimpija, Valpovka – Borac (B), Dilj – Zrinski, Torpedo – Višnjevac, Borinci – Borac (KV), Slavonac (K) – Radnički (M).

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 12:51)
HAŠK Sokol ispred Budućnosti i Slavonca

Rezultati 6. kola: Tomislav – Fruškogorac -:-, Posavac – Slavonija 2:1, Slavonac (G) – Sinđelić 2:1, Vidor Matijević – Budućnost 3:0, Borac – Frankopan 3:2, Croatia – Jadran 4:2, Vrbanja – HAŠK Sokol 1:3, Mladost (V) – Negoslavci 1:0.

Poredak:

  1. HAŠK Sokol, Stari Jankovci 16

  2. Budućnost, Šiškovci 12

  3. Slavonac, Gradište 12

  4. Frankopan, Rokovci-Andrijaševci 10

  5. Borac, Drenovci 10

  6. Vrbanja, Vrbanja 10

  7. Tomislav, Cerna 9

  8. Vidor Matijević, Srijemske Laze 8

  9. Negoslavci, Negoslavci 8

  10. Slavonija, Soljani 8

  11. Mladost, Vođinci 7

  12. Fruškogorac. Ilok 6

  13. Croatia, Bogdanovci 6

  14. Posavac, Posavski Podgajci 6

  15. Sinđelić, Trpinja 4

  16. Jadran, Gunja 3

Parovi 7. kola: Negoslavci – Tomislav, HAŠK Sokol – Mladost (V), Jadran – Vrbanja, Frankopan – Croatia, Budućnost – Borac, Sinđelić – Vidor Matijević, Slavonija – Slavonac (G), Fruškogorac – Posavac.

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 12:46)
Radnički i Mitnica krenuli s pobjedama

2. Županijska nogometna liga Nogometnog središta Vukovar

Rezultati 1. kola: Sremac – Bršadin 0:1, Radnički – Sokol 7:0, Hajduk (T) – Mitnica 0:1, Hajduk (B) – Lovas 2:3, slobodna Sloga (B).

Poredak:

  1. Radnički, Vukovar 3

  2. Lovas, Lovas 3

  3. Mitnica, Vukovar 3

  4. Bršadin, Bršadin 3

  5. Hajduk, Bapska 0

  6. Hajduk, Tovarnik 0

  7. Sloga, Borovo 0

  8. Sokol, Berak 0

  9. Sremac, Ilača 0

Parovi 2. kola: Mitnica – Hajduk (B), Sokol – Hajduk (T), Bršadin – Radnički, Sloga (B) – Sremac, slobodan Lovas.

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 12:43)
Počelo natjecanje u 3. ŽNL NS Vukovar

3. Županijska nogometna liga Nogometnog središta Vukovar

Rezultati 1. kola: Lipovača – Mohovo 2:5, Rusin – Dunav 4:0, Tompojevci – Sloga 5:1

Poredak:

  1. Tompojevci, Tompojevci 3

  2. Rusin, Mikluševci 3

  3. Mohovo, Mohovo 3

  4. Mladost, Svinjarevci 0

  5. Lipovača, Lipovača 0

  6. Sloga, Pačetin 0

  7. Dunav, Sotin 0

Parovi 2. kola: Dunav – Tompojevci, Mohovo – Rusin, Mladost – Lipovača.  

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 12:37)
Održan prvi sastanak Koordinacije vijeća nacionalnih manjina VSŽ

U Vukovaru je održan prvi sastanak Koordinacije vijeća nacionalnih manjina Vukovarsko-srijemske županije, a razgovaralo se o donošenju plana i programa rada, projektnim aktivnostima kao i o suradnji sa Savjetom za nacionalne manjine Republike Srbije. Sastanak koordinacije i savjeta planiran je za 27. rujna u Vukovaru kada bi se trebali dogovoriti i konkretni koraci buduće suradnje.

(Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 11:05)
Ponedjeljak, Lip 24 2019
Dječja folklorna skupina HKGD“DUNAV“  i ove je godine najbolja na Županijskoj smotri dječjeg folklora.
Vukovar film festival nominiran za nagradu EFFE Istaknuto
Ponedjeljak, Lip 24 2019
Vukovar film festival nominiran je za nagradu EFFE za 2019. godinu. Riječ je o tradicionalnoj nagradi platforme Europa za festivale,…
Školu pohađa 210 učenika Istaknuto
Utorak, Lip 18 2019
U školskoj 2018./2019. godini učenici Glazbene škole pri OŠ Dragutina Tadijanovića Vukovar osvojili su 16 prvih, 26 drugih 8 trećih…
Ponedjeljak, Lip 17 2019
U Bogdanovcima su proteklog vikenda, u organizaciji KUD-a „Seljačka sloga“, održane tradicionalne 22. Bogdanovačke folklorne večeri.
Tko god je došao, našao je knjigu za sebe Istaknuto
Subota, Lip 08 2019
U Gradskoj knjižnici Vukovar održan je sedmi po redu sajam knjiga Likebook.
Jasminka Najcer Sabljak Istaknuto
Petak, Lip 07 2019
Povodom Međunarodnoga dana arhiva, koji se obilježava 9. lipnja, u Državnom arhivu Vukovar Jasminka Najcer Sabljak održala je predavanje Likovna,…

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija