ON AIR . . . . . .

U vukovarsku Gospodarsku zonu ušao novoosnovani I.TEH. 2 – Inženjering

I.TEH. 2 – Inženjering I.TEH. 2 – Inženjering Foto: Vedran Vuleta

U prostorijama Poslovno-inovacijskog centra BIC Vukovar javnosti se predstavila nova tvrtka  I.TEH. 2 - Inženjering d.o.o. Tvrtka je to koja nudi opsežnu ponudu proizvoda i usluga iz sektora brodogradnje kao i savjetodavne usluge za vlasnike brodova i jahti.

Livio Duca, direktor tvrtke kaže da je u Vukovaru prvi puta bio 1989. godine te da je već tada  naš grad na njega ostavio pozitivan i dinamičan dojam. Rekao je kako je i u to vrijeme razmišljao o otvaranju tvrtke u Vukovaru, ali je nažalost izbio rat. Međutim, dao si je obećanje kako će se u Vukovar sigurno vratiti i u njemu otvoriti tvrtku. Obećanje se sada ispunilo.

– U Vukovaru sam našao podršku od svih organizacija. Izuzetno sam zahvalan odgovornim osobama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje koje su nam pomogle u izboru osoblja, u kontaktiranju tih ljudi i stavili nam na raspolaganje njihov prostor za razgovore. Gradska uprava nam je širom otvorila vrata kada su shvatili kakav projekt želimo realizirati. Prema tome smatrao sam da je korisno napraviti ovu prezentaciju i da izaberemo današnji dan kako službeni za otvaranje naše djelatnosti. Osoblje koje smo izabrali bilo je odmah spremno naučiti nove stvari. Prošli su edukaciju u Puli i shvatili svoje kompetencije posla koji trebaju raditi. Nastaviti ćemo s obrazovanjem dodatnog broja osoba s obzirom da posla u ovom sektoru ne nedostaje – pojasnio je Duca.

Istaknuo je kako imaju za cilj s kvalitetom proizvoda zadovoljiti poslodavca, brodogradilište Fincantieri sa sjedištem u Monfalconeu jer njihovi vanjski suradnici, po njegovim riječima moraju pružiti kvalitetan proizvod, a oni rade na tome.

- Primarno se bavimo izradom tehničke dokumentacije u brodogradnji. To mogu biti različiti tipovi brodova kao i neke čelične konstrukcije koje imaju veze s brodogradnjom. Trenutno nas je osam zaposlenih, ali s tendencijom širenja djelatnosti tako da će nam biti potrebni novi radnici – rekao je Radovan Rkman, voditelj tvrtke.

Da je ovo još jedna pozitivna priča iz grada Vukovara s kojom se nastavlja niz dolazaka kvalitetnih investitora u naš grad, mišljenja je zamjenik vukovarskog gradonačelnika Marijan Pavliček.

- Riječ je o tvrtki koja u sljedećih šest godina ima osigurane poslove. Direktor me upoznao kako je za projektiranje samo jednoga broda potrebno čak 220 tisuća sati. Moramo biti zadovoljni jer je ovdje riječ o visokoobrazovanom kadru, inženjerima strojarstva – naglasio je Pavliček.

I.TEH. 2 Inženjering
Direktor tvrtke Luca Duca sa zamjenicima gradonačelnika Marijanom Pavličekom i Ivanom Mujkić i suradnicima

Zahvalio se vukovarskoj Razvojnoj agenciji i Upravnom odjelu za gospodarstvo, poljoprivredu i međunarodnu suradnju što su uspjeli u Vukovar dovesti još jednog investitora.

- Imamo primjer da se mentor iz ove tvrtke u Vukovar preselio iz Pule tako da i u budućnosti možemo očekivati slične dolaske i osnivanje obitelji ovdje u Vukovaru. Upravo je razvoj gospodarstva cilj ove gradske vlasti kako bi  Vukovar postao grad useljavanja, a ne grad raseljavanja. Posebice nas raduje što je investitor rekao kako je izuzetno zadovoljan. To znači da naše institucije, vukovarska Razvojna agencija, Upravni odjel za gospodarstvo poljoprivredu i međunarodnu suradnju su prvenstveno u službi investitora. To je najvažnije, da jednu pozitivnu priču pričamo,a time ćemo doći samo do daljnjeg ulaganja na području Vukovara – naglasio je Pavliček.

Zadovoljan ulaskom još jedne tvrtke u vukovarsku Gospodarsku zonu bio je i Davor Foriš, direktor vukovarske Razvojne agencije VURA. Rekao je kako u Poslovno inovacijskom centru imaju dio koji se odnosi na poduzetnički inkubator i dio koji se odnosi na proizvodne djelatnosti te da je popunjenost i jednog i drugog dijela oko 80 posto. Istaknuo je i dobru komunikaciju čelnih ljudi I.TEH.2 tvrtke i Razvojne agencije Vukovar.

- Bili smo im na raspolaganju od samog dolaska s idejom za poslovanjem na području grada Vukovara  te im pružili svu savjetodavnu pomoć. Sretan sam što je tvrtka osnovana, što je počela s radom i što se zapošljavaju novi ljudi, a imaju tendenciju zapošljavanja i novih djelatnika. U svakom slučaju sam zadovoljan –rekao je Foriš.

Pročitano 1194 puta
Ocijeni sadržaj
(4 glasova)
Objavljeno u Gospodarstvo

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Vijesti u slici

Paralelno s povećanjem broja djece u vukovarskoj gradskoj četvrti Mitnica porasle i potrebe kapaciteta dječjih...
Na poziv vrhbosanskog nadbiskupa kardinala Vinka Puljića izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije predvođeno...
Policijska uprava Vukovarsko-srijemska izvijestila je kako je Ministarstvo unutarnjih poslova RH započelo 2007....
Karate klub Vukovar '91 nastupio je na Balkanskom prvenstvu u Herceg Novom koji se održao od 7. - 10. prosinca. 2017....
Da zima toplo srce ima pokazali su vukovarski gimnazijalci organizacijom, već tradicionalnoga, petoga po redu,...
Po kalendaru Hrvatskog dizačkog saveza, u Splitu je 9. prosinca, u organizaciji KDU „Split-Matadura“održan...
Odbojkašice Enne Vukovar nakon neizvjesne i dramatične utakmice došle su do važne pobjede nad neugodnim domaćinima...
Nakon početnog nesnalaženja u Prvoj košarkaškoj ligi, košarkaši Borova došli su do prve pobjede i to u gostima...
Rukometašice Vukovara uvjerljivo su svladale domaću Podravku 23:36 i tako zadržale četvrto mjesto na tablici s...
Košarkaši Slavonskog Broda bili su bolji pobijedivši Vukovar 69:53. Domaćini su bolje ušli...
Osmo kolo 3. HKLI- zona Osijek prošlo je u novom porazu za kuglače Vodovoda GV. U Virovitici na izuzetno...
Drugu svijeću na adventskome vijencu u dvorcu Eltz, posvećenu najznačajnijim projektima u kulturnoj obnovi Vukovara,...
Polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod biste dr.Franje Tuđmana na središnjem gradskom trgu, članovi...
Na vukovarskom plivalištu održano je natjecanje za mlađe dobne skupine "Čizma svetog Nikole Vukovar 2017." ,...
Prigodnim programom, tortom i tamburašima u nazočnosti čelnika Grada i Županije te mnogih prijatelja udruge,...
Mirovna grupa mladih Dunav Vukovar (MGMD) u u partnerstvu s Udrugom za promicanje kultura Kulturtreger, organizirala je...
Advent u Vukovaru 2017. dobio je još jedan sadržaj. Naime, u prostorijama Gradske knjižnice Vukovar otvoren je...
 U Gradskom muzeju Vukovar sinoć je otvorena izložba Ispričat ću ti priču – priča o antičkom grobu,...
Povodom 70 godina postojanja, sinoć je u vukovarskoj knjižnici održana promocija jedinstvenog strip izdanja "70...
Učenici od prvoga do osmoga razreda OŠ Antun Bauer Vukovar te njihovi roditelji sudjelovati su u znanstvenom...
Noćas je u 48-oj godini života preminuo kolega Davor Aleksa, radijski tehničar Radio Dunava. 
Na poziv vrhbosanskog nadbiskupa kardinala Vinka Puljića izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije koje predvodi...
Na Višem sudu u Beogradu danas se trebala održati glavna rasprava u predmetu Lovas, koji se u ponovljenom...
Obilježavanju Dana grada Varaždina i njegova zaštitnika svetog Nikole nazočio je vukovarski gradonačelnik...
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj. IZGRADNJA GRADSKE TRŽNICEU NASELJU...
Općina Lovas, Ured za međunarodnu suradnju TINTL i Lokalna akcijska grupa "Srijem" predstavili su rezultate...
U organizaciji Grada Vukovara i ove je godine na središnjem gradskom trgu proslavljen blagdan Sv.Nikole.
U Poreču je pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja i supokroviteljstvom Hrvatskog...
U Gradskoj knjižnici Vukovar – odjelu za mlade Spajalica upriličena je ovogodišnja svečanost uručenja...
Kako bi svojim sugrađanima uljepšali božićne i novogodišnje blagdane  čelnici Grada Vukovara i...

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija