ON AIR . . . . . .

Do kraja ožujka natječaji za male poljoprivrednike

Forum održan u Lovasu Forum održan u Lovasu Foto: LAG Srijem

Sa svrhom prezentiranja rada lokalnih akcijskih grupa (LAG) s područja naše županije kroz proteklo razdoblje, u Lovasu je pod pokroviteljstvom Vukovarsko-srijemske županije, Lokalne akcijske grupe Srijem u suradnji s Razvojnom agencijom Vukovarsko-srijemske županije, Uredom za međunarodnu suradnju TINTL i Općinom Lovas, održan Forum lokalnih akcijskih grupa pod nazivom Značaj i izazovi LAG-ova u lokalnom razvoju.

-Želja nam je bila istaknuti cjelokupni rad LAG-ova iz cijele Hrvatske, razmijenili smo iskustva o tome što smo radili u proteklom razdoblju, o problemima koje susrećemo i potencijalnim rješenjima. Ono što je trenutno najbitnije za LAG-ove u Hrvatskoj je raspisivanja natječaja za LAG-ove i prva decentralizirana sredstva. Aktivirana je mjera za male poljoprivrednike 6.3.1., odnosno dodjela 15 tisuća eura u stopostotnom iznosu za male poljoprivrednike. Neke od naših kolega iz drugih krajeva Hrvatske već su raspisali takve natječaje, a sva tri LAG-a u našoj županiji uključujući i LAG Srijem kojemu ja pripadam, planiraju raspisati natječaj do kraja ožujka – najavio je Albert Varga, jedan od voditelja LAG-a Srijem.

Forumu je nazočila i državna tajnica pri Ministarstvu poljoprivrede Marija Vučković. 

Pročitano 242 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija